Poniedziałek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 3278
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ekipa filmowa w sali obsługi ZUS

Piątek, 12 maja 2017, 14:15
Autor: red
Wałbrzych: Ekipa filmowa w sali obsługi ZUS
Fot. użyczone
„Akcja! Cięcie!” Takie okrzyki nieco zadziwiły klientów wałbrzyskiego oddziału ZUS, którzy w majowe popołudnie wybrali się do oddziału.

Sala obsługi klientów, a właściwie jedno ze stanowisk emerytalno-rentowych, na parędziesiąt minut zamieniła się w plan filmowy. Wszystko za sprawą gimnazjalistów ze Szczawna Zdroju, którzy przygotowują projekt edukacyjny o ubezpieczeniach społecznych.

„Projekt z ZUS” został stworzony dla uczniów szkół gimnazjalnych i jest autorski program Zakładu. Gimnazjaliści muszą uczestniczyć w przynajmniej jednym projekcie edukacyjnym a informacja o uczestnictwie zawarta jest na świadectwie. „Projekt z ZUS” może być prowadzony w każdym czasie (przez cały rok) we wszystkich szkołach, które się do niego zgłosiły. Najpierw uczniowie biorą udział w lekcji o ubezpieczeniach społecznych, a później w grupach przygotowują projekt. Mają do wyboru: plakat, film, komiks lub prezentację multimedialną. Na terenie wałbrzyskiego oddziału projektem zainteresowało się ponad dwadzieścia szkół, w tym Publiczne Gimnazjum w Szczawnie-Zdroju.
- Uczniowie ze szczawieńskiego gimnazjum zwrócili się do naszego oddziału o możliwość nakręcenia jednej ze scen swojego filmu projektowego właśnie w ZUS. W jednej ze scen wdowiec, którego żona zmarła na zawał, udaje się do ZUS po informacje, czy należy mu się jakieś świadczenie – mówi Katarzyna Serdeczna koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji Oddziału ZUS w Wałbrzychu.

Dotychczasowa żywicielka rodziny pracowała bardzo ciężko, ale – niestety - bez umowy i składek.
- Jak zakończy się ta historia, dowiemy się już niebawem. Młodzi aktorzy, reżyserka i operator pracują w pocie czoła nad swoim filmowym debiutem – opowiada Katarzyna Serdeczna.

Filmy na temat ubezpieczeń społecznych oraz pozostałe projekty, które tworzą gimnazjaliści ze Szczawna Zdroju, będzie można zobaczyć 2 czerwca w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Szaniawskiego. Tego dnia Publiczne Gimnazjum i wałbrzyski Oddział ZUS zapraszają na uroczyste podsumowanie „Projektu z ZUS”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16: 00. Przy okazji będzie także można skorzystać z porady ekspertów na temat emerytury, rent czy zasiłków i założyć swój indywidualny profil PUE, dzięki któremu można załatwiać sprawy w ZUS przez Internet.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group