Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4520
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Świebodzice: Ekologiczne budki dla ptaków

Niedziela, 26 lutego 2017, 15:21
Autor: red
REGION, Świebodzice: Ekologiczne budki dla ptaków
Fot. UM Świebodzice
Akcję o sympatycznej nazwie "Każdy ptaszek zasługuje na swój daszek” przeprowadzili członkowie Stowarzyszenie Straży Ochrony Przyrody w Świebodzicach.

Spora grupa dzieci i młodzieży pod kierunkiem komendanta Piotra Zwierzyńskiego, odwiedziła staw rybny znajdujący się na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego, w Dolnie Różaneczników. Młodzi strażnicy z Klubu Młodego Strażnika z SP 3 przyrody powiesili dwadzieścia budek dla ptaków.
- Każde dziecko losowało taką budkę i podpisywało własnym imieniem. To była dla dzieci szczególna frajda tym bardziej, że będą mogły teraz „odwiedzać” swoich lokatorów i sprawdzać, czy jakaś ptasia rodzinka zadomowiła się w nowym domu – mówi Piotr Zwierzyński.

Budki wytwarzane są przez członków Stowarzyszenia, z materiałów odpadowych. Są więc w pełni ekologiczne.
To kolejna już akcja naszych dzielnych strażników. W ubiegłym roku podobne budki powiesili w Parku Miejskim, za stawem na ul. Solnej, czy na Warszawiance.

Końcem marca Stowarzyszenie planuje kolejne, proekologiczne działania.

Będzie to sadzenie drzew.
- Czekamy jeszcze na teren, jaki wskaże nam leśnictwo i wtedy zaprosimy mieszkańców całego miasta do wspólnego sadzenia lasu – dodaje Piotr Zwierzyński.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group