Wałbrzych: Ekstraliga Kobiet w piłce nożnej: Małgorzata Mesjasz uratowała punkt

Niedziela, 15 listopada 2015, 18:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 listopada 2015, 9:57
Autor: red.
Piłkarki AZS–u PWSZ Wałbrzych zremisowały w dzisiejszym meczu ze SZTORMEM Gdańsk 1:1

Już w 2. minucie Rędzia uderzyła w światło bramki, ale bramkarka gości była na posterunku. W kolejnych minutach aktywniejsze były przyjezdne i Antończyk musiała dwukrotnie interweniować. W 36. minucie Sztorm był bardzo bliski wyjścia na prowadzenie, ale na nasze szczęście piłka minęła naszą bramkę o centymetry. W pierwszej odsłonie akcji bramkowych było niewiele, sporo za to było walki i chaosu.

Początkowe minuty drugiej odsłony były dość niemrawe z obu stron i wciąż brakowało klarownych akcji do zdobycia gola. W 58. minucie przed Antończyk znalazła się Zańko i wyprowadziła swoją ekipę na prowadzenie. W 66. minucie z rzutu wolnego przymierzyła Botor, ale futbolówka minimalnie minęła cel. Kilka minut później pomyliła się Jessica Pluta. W drugiej połowie gra się jeszcze bardziej zaostrzyła, a Sztorm dzielnie bronił korzystnego wyniku. W 86. minucie z wolnego spróbowała szczęścia Bosacka, ale znów bramkarka spełniła należycie swój obowiązek. Wiele ciekawego działo się w doliczonym czasie gry. Najpierw znakomitą okazję zmarnowali goście, a w ostatniej chwili AZS wyrównał. Stało się tak, bowiem po dośrodkowaniu Bosackiej najsprytniej zachowała się Mesjasz i uratowała punkt dla Wałbrzycha.

AZS PWSZ Wałbrzych vs Sztorm Gdańsk 1:1
0:1 Martyna Zańko 57′
1:1 Małgorzata Mesjasz 90’+4′

AZS PWSZ Wałbrzych: Daria Antończyk – Weronika Aszkiełowicz, Małgorzata Mesjasz, Edyta Botor, Aleksandra Bosacka – Sofia Gonzalez, Katarzyna Konat, Katarzyna Brzeska (63′ Katarzyna Iwańczuk), Aleksandra Lizoń (46′ Jessica Pluta) – Anna Rędzia, Agata Sobkowicz (46′ Daria Pluta).

Sztorm AWFiS Gdańsk: Magdalena Kołacz – Macjanna Zawadzka, Angelika Buzan, Wiktoria Słowy, Martyna Wróbel – Kinga Buzan, Krystyna Cywińska (55′ Klaudia Słowińska), Olga Sirant, Martyna Zańko, Natalia Świętoniowska (90+2′ Weronika Dampc, 90+3′ Dominika Dopke) – Karolina Wierzbicka (4′ Klaudia Kamińska, 89′ Dominika Kopińska)