Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4464
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Elektryczny radiowóz

Piątek, 18 grudnia 2020, 10:34
Aktualizacja: 11:35
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Elektryczny radiowóz
Fot. KMP Wałbrzych
Na teren Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wczoraj po południu wjechał nowy radiowóz. To pierwszy pojazd o napędzie elektrycznym, którym już niebawem patrolować nasze miasto oraz powiat wałbrzyski będą policjanci.

Wczoraj policjant ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy odebrał jeden z czterech samochodów elektrycznych, które ostatecznie trafiły na Dolny Śląsk. Zakup tego typu nowoczesnego i ekologicznego pojazdu został sfinansowany przez Komendę Główną Policji oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w układzie 50% na 50%.

Samochód marki Hyundai został wcześniej specjalnie przystosowano do służby w Policji zgodnie z przygotowaną przez funkcjonariuszy specyfikacją. Posiada on najnowocześniejszy sprzęt ułatwiający pracę policjantów oraz zwiększający bezpieczeństwo podczas użytkowania. Otrzymany pojazd jest niewątpliwie ważnym elementem mającym wpływ na funkcjonowanie naszej jednostki, będąc kolejnym, znacznym wzmocnieniem technicznym funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Na terenie wałbrzyskiej komendy wyznaczone i dostosowane zostało również specjalne miejsce parkingowe, przy którym będzie można naładować ten pojazd. Już niebawem mieszkańcy zobaczą go na ulicach Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

5
23%
Cieszy
8
36%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
2
9%
Złości
6
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group