Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4711
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: ET–struct szansą na odnalezienie się w trudnej sytuacji

Piątek, 15 kwietnia 2011, 6:21
Aktualizacja: 11:31
Autor: PAW
Wałbrzych: ET–struct szansą na odnalezienie się w trudnej sytuacji
Fot. PAW
ET–struct to projekt, który ma na celu połączenie polityki regionalnej, ekonomii i regionalnej edukacji. To wszystko ma pomóc w odnalezieniu się na rynku pracy osobom poszukującym zatrudnienia.

Dziś w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu odbyło się spotkanie na temat projektu ET-struct. Najpierw została zaprezentowana animacja dotycząca regionów biorących udział w przedsięwzięciu (biorą w nim udział regiony z Polski, Czech, Słowenii, Austrii, Anglii, Niemiec, Włoch i Ukrainy).

Program Europa Środkowa wsparł projekt ET-struct. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest połączenie regionalnej polityki, edukacji i ekonomii.
- Chodzi o to, by uczestnicy projektu umieli stawiać czoła nowym wyzwaniom na rynku pracy – mówi Rafał Kieca, koordynator projektu w DODN.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele regionów z Austrii, Czech, Słowenii, Niemiec i Polski. Stuart Simpson z wydziału edukacji w Wiedniu jest przekonany, że projekt jest znakomitą szansą dla ludzi, którzy poszukują nowych wyzwań i stanęli przed trudnym wyborem, co dalej robić ze swoim zawodowym życiem.
- Ma to dać konkretne rezultaty – mówi Simpson. – Sytuacja ekonomiczna szybko się zmienia i chodzi o to, by młodzi ludzie umieli szybko reagować na te zmiany i potrafili szybko wykorzystywać nowe szanse.

By projekt odniósł sukces, musi być realizowany w porozumieniu z samorządami i sferą gospodarczą.
- Chcemy ten projekt realizować w Wałbrzychu, bo uważam, że jest szansa, że się tutaj przyjmie – uważa Rafał Kieca. – Chodzi np. o to, by kształcić ludzi pod konkretne zawody, tak, by czekała na nich praca.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group