Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 4087
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych w PSP nr 6 w Boguszowie – Gorcach

Poniedziałek, 29 maja 2017, 7:48
Aktualizacja: 9:22
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych w PSP nr 6 w Boguszowie – Gorcach
Fot. organizatorzy
W PSP nr 6 w Boguszowie – Gorcach już po raz czwarty odbyły się szkolne obchody Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, które swoim patronatem objął Burmistrz Miasta Boguszów – Gorce Waldemar Kujawa.

Pomysłodawczyniami organizacji imprezy są nauczycielki PSP nr 6 - Joanna Paska i Urszula Filip. Zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjęli: Radny Rady Powiatu Wałbrzyskiego Leonard Górski, Przewodnicząca Rady Miasta Sylwia Dąbrowska, Radny Rady Miasta i prezes Stowarzyszenia „Boguszowska Szóstka” Daniel Geming, Dyrektor OSiR Boguszów – Gorce Elżbieta Bieniek – Budz.

Celem imprezy była integracja uczniów z osobami niepełnosprawnymi i umożliwienie celowego i spontanicznego uczestnictwa osób niepełnosprawnych w życiu społecznym. Uroczystości zostały poprzedzone warsztatami plastycznymi i socjoterapeutycznymi realizowanymi w kwietniu 2017 roku i zakończonymi wystawą prac uczniów. Podczas obchodów Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych odbyły się integracyjne warsztaty plastyczne prowadzone przez podopiecznych i terapeutów Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wałbrzychu, podczas których uczniowie uczyli się pracy z gliną plastyczną i malowali na szkle, wspaniale się przy tym bawiąc. Dla uczestników imprezy wystąpiły młode skrzypaczki z Ogniska Muzycznego w Kamiennej Górze, dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 17 w Wałbrzychu, uczennice ze Szkoły nr 21 z Wałbrzycha, uczennice z PSP nr 6 oraz podopieczni Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Nowym Siodle. Chłopcy z PSP nr 6 mieli niepowtarzalną okazję rozegrać mecz koszykówki na wózkach inwalidzkich, rywalizując z zawodnikami ze Stowarzyszenia „Mogę Wszystko”. Dodatkową atrakcją dla uczestników był pokaz Strzegomskiego Klubu Karate Kyoukushinkai oraz doskonała zabawa podczas rozgrywek sportowych i zabaw integracyjnych. Na zakończenie jej uczestnicy wzięli udział we wspólnym rysowaniu wielobarwnej „Tapety”, na której mogli pozawerbalnie wyrazić swoje emocje związane z udziałem w imprezie.

Pomoc w organizacji uroczystości okazali Zbigniew Filip, Jarosław Paska, Robert Świątek, Waldemar Turbiłowicz, Jacek Smreczyński, Stowarzyszenie „Mogę Wszystko”, Stowarzyszenie „Boguszowska Szóstka”. Wsparcie finansowe dla organizacji szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych w PSP nr 6 przekazały fundacje: Fundacja PKO Banku Polskiego, Fundacja PZU ,Fundacja KGHM Polska Miedź oraz Toyota Motor Manufactoring Poland

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group