Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 4331
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Ewakuacja była konieczna

Środa, 1 lipca 2020, 8:44
Aktualizacja: Czwartek, 2 lipca 2020, 8:16
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Ewakuacja była konieczna
Fot. KMP Wałbrzych
Wczoraj chwile grozy przeżyli mieszkańcy jednego z budynków na osiedlu Skalników w Czarnym Borze. Ewakuowanych zostało ponad 20 osób.

Około godziny 14.00 policja została poinformowana o podejrzanym pakunku, który znaleziony został w jednym z mieszkań na osiedlu Skalników. Kilka dni wcześniej w mieszkaniu tym samobójstwo popełnił mężczyzna i istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten pakunek należał właśnie do niego. Policjanci zjawili się na miejscu już po kilkunastu minutach, a po chwili teren został zabezpieczony również przez strażaków, a pogotowie gazowe odcięło dopływ gazu do budynku. W sytuacji, kiedy istniało poważne podejrzenie, że może to być ładunek wybuchowy, wezwano również do pomocy Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji z Wrocławia. Specjaliści zjawili się w Czarnym Borze około godziny 18.00 i ich akja trwała kilkadziesiąt minut, bowiem przeszukano mieszkanie w celu wykluczenia obecności innych pakunków podejrzanie wyglądających. Saperzy wraz ze strażakami przeprowadzili próbę uderzeniową odnalezionego pakunku na terenie byłego kamieniołomu w Borównie.
- Spalał się on stabilnie i saperzy zdecydowali o zabraniu go ze sobą w celu przeprowadzenia dalszych badań – mówią strażacy.

Sprawa jest obecnie badana przez policję. Chodzi o ustalenie, skąd w mieszkaniu znalazł się pakunek i do kogo należał.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
5
50%
Hahaha
1
10%
Nudzi
3
30%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group