Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 5167
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Fałszerz dokumentów

Niedziela, 25 kwietnia 2021, 6:31
Autor: red
Wałbrzych: Fałszerz dokumentów
Fot. KMP Wałbrzych
Kolejne dwa zarzuty postawili policjanci pionu dochodzeniowo–śledczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu 18–letniemu mieszkańcowi naszego miasta, który fałszował potwierdzenia przelewów bankowych i w ten sposób wyłudzał sprzęt elektroniczny od sprzedających.

Na początku kwietnia policjanci kryminalni pierwszego komisariatu ustalili, że to właśnie 18-latek odpowiada za trzy przestępstwa, które popełnił na nieświadomych mieszkańcach Wałbrzycha. Pokrzywdzeni dysponując – jak się później okazało – fałszywymi potwierdzeniami przelewów bankowych, przekazali młodocianemu wałbrzyszaninowi sprzęt w postaci telefonu komórkowego, dwa laptopy, odtwarzacz do płyt oraz pendrive’a, a straty oszacowane zostały łącznie na 4,5 tysiąca złotych. Część mienia w postaci laptopa i odtwarzacza do płyt mundurowym udało się wtedy odzyskać.

Prowadzący inne podobne postępowanie funkcjonariusze drugiego komisariatu udowodnili nastolatkowi, iż dokonał dwóch kolejnych tego typu przestępstw. Mężczyzna 9 lutego tego roku w celu osiągnięcia korzyści majątkowej okazał podrobiony dokument i wyłudził od pokrzywdzonego telefon komórkowy o wartości 450 złotych, a 21 marca wprowadził w błąd mieszkankę Wałbrzycha odbierając laptopa o wartości 2200 złotych. Obecnie trwają dalsze czynności w celu odzyskania utraconego wcześniej mienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Podejrzanemu za oszustwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. O losie młodego mężczyzny zadecyduje sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
2
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
20%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group