Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 4301
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Fałszywa córka

Poniedziałek, 4 marca 2024, 9:33
Aktualizacja: 14:14
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Fałszywa córka
Fot. KMP Wałbrzych
Oszuści działający pod legendą bezwzględnie wykorzystują wrażliwość i ufność osób starszych, chcąc wyłudzić od nich pieniądze. Niestety ofiarą takich przestępców w miniony piątek padała 65–latka. Kobieta przekazała im swoje oszczędności. Była przekonana, że w ten sposób pomaga córce, która rzekomo spowodowała wypadek i potrzebuje pilnie pieniędzy. Seniorka niestety uwierzyła w całą historię i w efekcie straciła 40 tysięcy złotych.

1 marca w godzinach popołudniowych do 65-letniej mieszkanki Jedliny-Zdrój na telefon stacjonarny zadzwoniła młoda kobieta. Podała się za jej córkę i płacząc poinformowała ją, że właśnie jest na Policji, ponieważ spowodowała wypadek. Prosiła o pilną pożyczkę dużej sumy pieniędzy, aby zapłacić, bo inaczej trafi do więzienia na kilka lat. Za chwilę w słuchawce odezwał się mężczyzna, podając się za policjanta, który potwierdził wcześniejszą wersję podawaną przez rzekomą „córkę” i zapytał 65-latkę o kwotę jaką posiada w mieszkaniu, bo liczy się każda minuta, aby córka nie trafiła do więzienia. Kobieta poinformowała, że w gotówce ma 40 tys. złotych. Oszust oznajmił, że przyjdzie do niej funkcjonariusz po cywilnemu, aby odebrać pieniądze. Po kilku minutach do mieszkania kobiety przyszedł mężczyzna, któremu 65-latka przekazała pieniądze. Kiedy mieszkanka powiatu wałbrzyskiego weryfikowała tę sytuację, rozmawiając z członkami rodziny, zorientowała się, że została oszukana.

Wałbrzyscy policjanci prowadzą teraz czynności mające na celu wytypowanie i zatrzymanie osób odpowiedzialnych za to przestępcze działanie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
50%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group