Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3590
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Faurecia dla Ukrainy

Poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 8:28
Aktualizacja: 13:09
Autor: red
Wałbrzych: Faurecia dla Ukrainy
Fot. użyczone
Pracownicy Faurecii wspierają akację „Plecaczek dla dzieciaczka”.

Firma Faurecia, członek Grupy FORVIA, wspiera organizowaną dla dzieci z Ukrainy akcję „Plecaczek dla dzieciaczka”, a jej pracownicy po raz kolejny udowodnili, że zaangażowanie społeczne w inicjatywy lokalne jest dla nich niezwykle ważne. Celem akcji jest przekazanie najmłodszym plecaczków wypełnionych dziecięcymi akcesoriami, które ułatwią im rozpoczęcie nauki w nowych placówkach w Polsce.

Razem z Ukrainą

Spośród 2,5 mln. Ukraińców, którzy aktualnie przebywają w Polsce największą grupę stanowią kobiety z dziećmi, które w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę zmuszone były opuścić swoje domy. Od początku jej trwania Polacy pokazali, że mają wielkie serca, otwarte na potrzeby innych otaczając ogromnym wsparciem uchodźców i angażując się w liczne akcje pomocowe. Jedną z nich jest właśnie „Plecaczek dla dzieciaczka”, czyli kompletowanie plecaków z wyprawką dla młodszych i starszych dzieci, które pozwoli im lepiej przygotować się na pierwsze dni w nowych placówkach, a zapotrzebowanie jest ogromne.

To bardzo potrzebna inicjatywa, która zapewni najbardziej wystraszonej i bezbronnej grupie namiastkę normalności w tym trudnym momencie. Drobny prezent w postaci wyposażonego plecaka pozwoli chociaż na chwilę wywołać uśmiech na twarzach dzieci. – podkreśla Ewa Kwiecińska, Country Communication Manager.

Każda pomoc na wagę złota

W ramach prowadzonej akcji Faurecia przekaże łącznie 1000 zestawów plecaków razem z wyprawką dla dzieci. Ponad 200 z nich już trafiło m.in. do Oławy do oddziału rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Kolejne 80 plecaków zostało przekazanych do Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno – Pedagogicznego w Złotoryi, do którego firma zakupiła także laptopy do nauki.

W ramach kolejnych działań Faurecia planuje dostarczyć blisko 150 plecaków do Urzędu Miasta w Wałbrzychu, który koordynuje szeroko zakrojone działania na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy na terenie swojego miasta.

Pracownicy Faurecii są niezwykle zaangażowani. To bardzo budujące, że wspierają firmę w podejmowanych działaniach lokalnych i chętnie ofiarują pomoc potrzebującym. Cieszy nas również to, że pomoc jest tak powszechna. – dodaje Ewa Kwiecińska.

Link do inicjatywy:  https://www.facebook.com/plecaczekdladzieciaczka/

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
3
27%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group