Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4160
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Faurecia Wałbrzych – razem przeciw białaczce"

Piątek, 31 maja 2019, 10:23
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: "Faurecia Wałbrzych – razem przeciw białaczce"
Fot. Robert Bajek
Zakłady Faurecii w Wałbrzychu, działając wspólnie z Fundacją DKMS, zainicjowały akcję rejestracji dawców szpiku. Wszyscy pracownicy Faurecii w dniach 27 i 30 maja mogli dokonać bezpłatnej rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego.

- Faurecia w Wałbrzychu ma cztery zakłady. W 2014 roku Zakład Mechanizmów zorganizował taką akcję. Wtedy zarejestrowano stu dwóch potencjalnych dawców, z których dwóch okazało się zgodnych. Do jednego przeszczepu doszło. Osobą uratowaną była Pani Profesor ze Stanów Zjednoczonych. W tym roku zorganizowaliśmy akcję z inicjatywy koleżanki z Zakładu Mechanizmów - Karoliny Rduch. Akcja pod hasłem "Faurecia Wałbrzych - razem przeciw białaczce" realizowana jest we wszystkich czterech zakładach, czyli na Akcesoriach, Zakładzie Pneumatyków, Zakładzie Struktur i w Zakładzie Mechanizmów. Chcemy angażować się w akcje społecznie ważne, a taką akcją jest właśnie rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego w ramach współpracy z DKMS. Myślę, że tego typu akcje będą się odbywały cyklicznie. Będziemy też wspierać inne lokalne aktywności. W tym miejscu chcę podziękować wolontariuszom - to dzięki ich zaangażowaniu i pozytywnej energii zarejestrowaliśmy w naszym zakładzie aż czterdzieści osób - powiedziała Magdalena Kobos - HR Business Partner - Faurecia.

Podczas dwóch dni rejestracji w wałbrzyskich zakładach Faurecii blisko sto osób zarejestrowało się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. Działająca od 2008 roku Fundacja DKMS na podstawie decyzji Ministra Zdrowia posiada status Ośrodka Dawców Szpiku. W ciągu 11 lat prowadzenia działań zarejestrowała w Polsce blisko półtora miliona potencjalnych dawców szpiku. Oprócz zarządzania Ośrodkiem Dawców Szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych krwi obwodowej Fundacja DKMS prowadzi edukację społeczną w zakresie dobrowolnego dawstwa krwiotwórczych komórek macierzystych, opiekuje się dawcami, współpracuje z innymi Ośrodkami Dawców Szpiku, ośrodkami transplantacyjnymi i rejestrem dawców szpiku i krwi pępowinowej na terenie Polski i poza jej granicami, dokonuje też i wspiera badania w zakresie poszukiwania i dopasowywania niespokrewnionych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Twoja reakcja na artykuł?

5
50%
Cieszy
1
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group