Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 3278
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Ferdynand Wspaniały” – mamy wejściówki dla Czytelników

Sobota, 24 września 2011, 10:00
Aktualizacja: Sobota, 1 października 2011, 8:33
Autor: PAW
Wałbrzych: „Ferdynand Wspaniały” – mamy wejściówki dla Czytelników
Fot. PAW
Zapraszamy na najnowszy spektakl wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora – „Ferdynand Wspaniały”. Do wygrania mamy podwójną wejściówkę.

Wystarczy wysłać smsa o treści: PT.KONW: Ferdynand na numer: 7116.

Cena smsa to 1 zł + VAT.

„Ferdynand Wspaniały” – Ludwik Jerzy Kern, adaptacja i reżyseria - Lucyna Sypniewska, scenografia - Jan Polívka, muzyka - Krzysztof Maciejowski, korepetycje wokalne - Małgorzata Jaworska-Kaczmarek, występują: Anna Golonka, Sylwia Nowak, Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Jakub Grzybek, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik.

„Ferdynand Wspaniały” Ludwika Jerzego Kerna jest jedną z najbardziej znanych i lubianych książek dla dzieci. To opowieść o psie, który pewnego dnia śni, że jest człowiekiem. Odbywa bajkową, pełną fantazji i humoru podróż przez ludzki świat. Odwiedza słynnego krawca, zjada doskonały posiłek w eleganckiej restauracji, podróżuje windą aż do chmur, bierze udział w wystawie psów, a nawet rozprawia się z szajką złodziei, która grasuje w mieście. Ferdynand Wspaniały to wzór uczciwego i prawego postępowania, swoimi manierami wyróżnia się z tłumu. Sympatyczny, pełen wdzięku bohater łatwo podbije serce każdego dziecka.

Żywe tempo, barwne kostiumy, wpadające w ucho piosenki, zabawne zdarzenia czynią spektakl niezwykle wesołym i dynamicznym widowiskiem. Scenografia autorstwa Jana Polívki jest pomysłowa, wielofunkcyjna, daje możliwość dowolnego kształtowania przestrzeni. Pełna bajkowych, zabawnych rekwizytów i lalek, łatwo przenosi widza w świat dziecięcych marzeń. Budzi refleksję, że warto mieć marzenia i wierzyć w ich spełnienie.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group