Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 2954
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Festiwal czas zacząć

Czwartek, 27 czerwca 2019, 15:15
Aktualizacja: Środa, 3 lipca 2019, 14:48
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Festiwal czas zacząć
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Od czwartku 26 czerwca Szczawno–Zdrój stało się stolicą muzyki. Rozpoczyna się 54. Międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego.

Przez cztery festiwalowe dni zobaczymy i usłyszymy znakomitych solistów, m. in. z Korei Południowej, Łotwy, Polski; dwie orkiestry symfoniczne i fantastyczne wykonania utworów nie tylko patrona festiwalu, ale także innych, znakomitych kompozytorów - m. in. Czajkowskiego, Brahmsa.
Wieniawskiego.

Do Szczawna-Zdroju przyjeżdżają melomani z całego Dolnego Śląska. To będę piękne, pełne muzyki i niezapomnianych wrażeń, dni.

A festiwalowy klimat czuć już od wczoraj. Miasto przyozdobiły festiwalowe flagi, a w dwóch szczawieńskich kawiarniach: Bohema i Herbaciarnia Teatralna, na gości czeka specjalnie przygotowany z okazji festiwalu Torcik Wieniawskiego.

O godz. 12:00 burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk wraz z dyrektor Teatru Zdrojowego Marzeną Sobczyk złożyli kwiaty pod pomnikiem kompozytora w Parku Zdrojowym. A o 18:30 wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą Mistrza złożą władze samorządowe, radni i zaproszeni goście.

Koncert inauguracyjny rozpocznie się o godz. 19:00 w Teatrze Zdrojowym. Wystąpi solistka z Korei Południowej Bomsori Kim z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Poznańskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group