Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3086
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Festiwal Ensemble tym razem w auli PWSZ

Czwartek, 23 sierpnia 2012, 6:13
Aktualizacja: 9:41
Autor: Michalina
Wałbrzych: Festiwal Ensemble tym razem w auli PWSZ
Fot. Michalina
Kolejny koncert profesorów i uczniów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej Ensemble im. Księżnej Daisy odbył się w Sali Auditorium Novum w PWSZ im. A. Silesiusa.

Prawie dwugodzinny popis muzyków podzielony był na trzy partie: pierwsza w nich zawierała kompozycję Marcina Markowicza- „3 Miniatury” na kwintet smyczkowy, kolejna to utwory Geogre’a Onslow w wykonaniu sekstetu fortepianowego, a ostatnią część stanowił kwartet fortepianowy grający utwory Richarda Straussa.

Wśród artystów był Paul Gulda- wiedeński fortepianista, Pierro Massa- altowiolista pochodzący z Florencji, czy też Tomasz Januchta- kontrabasista Filharmonii Narodowej.
- Bardzo nam się podobał ten koncert- mówią uczestniczki.- Mnie najbardziej urzekła ta partia Straussa, była bogata instrumentalnie, bardzo obfita w dźwięki - dodaje jedna z pań.

Koncert był bardzo poruszający, panowała atmosfera powagi i skupienia na każdym z wydobytych dźwięków. Publiczność chłonęła muzykę zastanawiając się, co pokażą artyści w kolejnych festiwalowych koncertach. Niepokojąca jest jedyna rzadka obecność młodzieży na spotkaniach tego typu...

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group