Poniedziałek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 3231
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Festiwal Gulaszu

Niedziela, 26 czerwca 2016, 8:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 czerwca 2016, 9:36
Autor: red.
REGION, Walim: Festiwal Gulaszu
Fot. red.
Wczoraj w Parku Jordanowskim w Walimiu odbył się kolejny, obfitujący w wiele atrakcji Festiwal Gulaszu, zorganizowany przez Gminę Walim, Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, oraz Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Oficjalnego otwarcia Festiwalu dokonał Adam Hausman - Wójt Gminy Walim i Jacek Cichura - Starosta Wałbrzyski. W ramach Festiwalu, który na stałe wpisał się już w kalendarz imprez Walimia, zorganizowano konkurs na najlepszy gulasz, była degustacja "Walimskiego gulaszu ziemniaczanego", degustacja pozakonkursowego gulaszu Adama Hausmana, live cooking na wielkiej, plenerowej patelni i degustacja gulaszy konkursowych. Dodatkowo w Parku Jordanowskim pojawiły się stoiska z potrawami i produktami regionalnymi, napojami, przyprawami, ozdobami i wyrobami rękodzieła artystycznego. Dla najmłodszych uczestników Festiwalu "Klaun Klara i Patryk" przygotowali program artystyczny a dla nieco starszych zagrał zespół "100%", odbyła się też zabawa taneczna a uczestnicy konkursu na najlepszy gulasz otrzymali nagrody.

W konkursie udział wzięło 17 uczestników: Stanisław Ryl z gulaszem "Zjemy i Pomyślimy", Elżbieta Jarachowska z "Ciecierzakiem", Agnieszka Jarachowska serwująca "Gulasz górski", Anna Sałapatek z gulaszem "Co wiocha ma", Zofia Sokolnicka podająca "Gulasz o północy", Stanisława Skowrońska z gulaszem "Co ludzie powiedzą", Maria i Andrzej Pol, podający "Gulasz staropolski", Janina Nowak z gulaszem "Wymyśl nazwę", Jolanta Miś z "Gulaszem jak u mamy", Walim Rajdowy z "Gulaszem rajdowym wysokooktanowym", Jacek Frątczak z "Dopieszczonym ozorem", Karczma Bełty serwująca "Gulasz wieprzowy na ciemnym piwie", Wiktor Rehlis z "Gulaszem zimowym", Danuta Bednarkiewicz podająca "Cymes mojej rodziny", Joanna Zacharska-Błaszczyk z "Gulaszem z krainy czarów", Paulina Haliop i Marcin Madziara przekonujący, że "Gulasz z rana jak śmietana" i Jacek Mikołajczak OW Rzeczka z gulaszem "Eureka". W konkursie zwyciężył "Gulasz zimowy", którego przygotowaniem zajął się Wiktor Rehlis. Zwycięzca w nagrodę otrzymał telewizor. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia i bony pieniężne o wartości 200 złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group