Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walim: Festiwal Gulaszu w Walimiu

Niedziela, 7 lipca 2013, 15:23
Aktualizacja: 19:22
Autor: Robert Bajek
Walim: Festiwal Gulaszu w Walimiu
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w walimskim Parku Jordanowskim odbył się I Festiwal Gulaszu w Górach Sowich. Udział w Festiwalu wzięli nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale również wałbrzyscy Parlamentarzyści, przedstawiciele Władz Powiatu i goście z Węgier. Impreza utrzymana w klimatach węgierskich wzbudziła duże zainteresowanie.

Imprezę oficjalnie otworzył Adam Hausman – Wójt Gminy Walim, wraz z Imre Albertem Brassó - Burmistrzem węgierskiego miasta partnerskiego Harkakötöny. Podczas Festiwalu na 18 stanowiskach jednocześnie przygotowywano gulasz. Każda ekipa miała oczywiście własną recepturę, własne przepisy, składniki i technikę przygotowania gulaszu. Każdy z przybyłych gości mógł spróbować różnych wariantów gulaszu. Jury miało niezwykle trudne zadanie z wyborem najlepszej potrawy.

Oprócz gulaszu na gości czekało też wiele innych atrakcji. Były stoiska z rękodziełem, ozdobami, biżuterią, zabawkami, produktami spożywczymi. Dla najmłodszych miejsca zabaw. Była dobra muzyka i zabawa taneczna.

Impreza została sfinansowana z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach operacji Małe Projekty, Wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju. Realizacją tego zadania zajęło się Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group