Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 2431
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Festiwal Nauki w murach ZSzOI

Niedziela, 30 października 2016, 8:27
Autor: red
Wałbrzych: Festiwal Nauki w murach ZSzOI
Fot. użyczone
W ramach XIX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2016, organizowanego pod hasłem „Ziarna Wiedzy”, w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi odbyły się warsztaty, wykłady połączone z pokazami multimedialnymi.

12.10 - „Spotkanie z ceramiką” - wykłady i warsztaty poprowadzone przez Panią mgr Katarzynę Utecht.

13.10 - Wykład i pokaz multimedialny mgr inż. Katarzyny Godlewskiej , biotechnologa z Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej - „Od nasionka do rośliny”. Wzięli w nim udział uczniowie klas 5 i 6.

14.10 - Wykłady i pokazy multimedialne: dr Moniki Chaszczewskiej-Markowskiej, immunologa z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej z Wrocławia - „DNA – magiczne litery”.Wzięli w nim udział uczniowie klas 2 gimnazjów, dr hab. Egberta Piaseckiego, prof. Polskiej Akademii Nauk, wirusologa z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej z Wrocławia - „Nowe epidemie wirusowe w świecie zmieniającego się klimatu”.Wzięli w nim udział uczniowie klas 3 gimnazjów, dr Marta Sochocka, biolog z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej z Wrocławia: „ Jak działa układ odpornościowy”, „ Co lubi jadać nasz mózg”. W obu wykładach i pokazach wzięli udział uczniowie klas 1,2,3 gimnazjum.

Ponadto pokaz dla uczniów klas 5 - „Chemiczne czary” przygotowała mgr Agnieszka Gancarz, nauczyciel chemii i fizyki. Celem pokazu było wzbudzenie i rozwijanie zainteresowań najmłodszych naukami przyrodniczymi. W czasie pokazu były wykonywane eksperymenty chemiczne z krótkim komentarzem do obserwowanych doświadczeń. Część eksperymentów dzieci wykonywały samodzielnie.

Wszystkie wykłady były bardzo interesujące, a pokazy niezwykle ciekawe. Wykładowcy potrafili skupić uwagę na swoich wypowiedziach i podzielić się ze słuchaczami swoją pasją. Każdy uczeń mógł znaleźć w programie festiwalu coś dla siebie, zgłębić różne dziedziny wiedzy, bawić się nauką i sztuką.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group