Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2824
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Festiwal Szomańskiego

Niedziela, 7 lipca 2019, 8:20
Aktualizacja: 11:22
Autor: Robert Bajek
REGION, Mieroszów: Festiwal Szomańskiego
Fot. Robert Bajek
Dziś kończy się trwający od piątku w Mieroszowie VI Festiwal im. Włodka Szomańskiego – "Nie tylko gospel".

Festiwal "Nie tylko gospel" to uczta muzyczna na najwyższym poziomie: to koncerty, spotkania z gwiazdami, warsztaty i dobra zabawa. Festiwal rozpoczęła parada mażoretek "Prima" ze Świdnicy. Następnie w Sali Spotkań Mieroszowskiego Centrum Kultury odbył się koncert "Nad Pięknym, Modrym Mieroszowem", nawiązujący tytułem do słynnego walca Straussa, który oprócz innych znanych walców i arii operetkowych znalazł się w programie koncertu.

Wczoraj w Sali Spotkań MCK w ramach Festiwalu odbyły się warsztaty wokalne, koncert uczestników Konkursu Wokalnego o statuetkę "Szklanego Szomola" i koncert "Elektrycznie". Natomiast dzisiaj o godzinie 18.00 w MCK rozbrzmiewać będzie gorące, argentyńskie tango - "Tango Attack", w wykonaniu zespołu wybitnego Hadriana Tabęckiego, a także zaproszonych do udziału w tym przedsięwzięciu znakomitych wokalistów i tancerzy.

Festiwal honorowym patronatem objęli: JE Ks. Ignacy Dec - Biskup Świdnicki, Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Krzysztof Kwiatkowski - Starosta Powiatu Wałbrzyskiego, Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha i Andrzej Lipiński - Burmistrz Mieroszowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
50%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group