Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 2834
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Festiwal Zabytków Techniki 2017

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 14:26
Aktualizacja: Czwartek, 17 sierpnia 2017, 13:51
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Festiwal Zabytków Techniki 2017
Fot. Robert Bajek
Do jutra będzie trwał rozpoczęty w minioną sobotę Festiwal Zabytków Techniki 2017. W ramach imprezy dzisiaj można było zwiedzać między innymi Lokomotywownię Wałbrzych Główny.

Celem organizowanego cyklicznie od 2013 roku przez Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej Festiwalu Zabytków Techniki jest przede wszystkim promocja idei ochrony zabytków techniki, ukazywanie niecodziennych, często zapomnianych zabytków i krajobrazu kulturowego naszego regionu. Uczestnicy Festiwalu mają wyjątkową okazję zwiedzania niezwykłych miejsc, zakładów i budowli niedostępnych na co dzień do zwiedzania.

Podczas tego rocznej edycji Festiwalu oprócz zwiedzania Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku można zobaczyć Kopalnię Magnezytu w Wirach, Młyn Hilberta w Dzierżoniowie, Zakłady Porcelany Stołowej KAROLINA w Jaworzynie Śląskiej, Stację Uzdatniania Wody w Świdnicy, dwie lokomotywownie na stacjach Wałbrzych Główny i Wrocław Kuźniki, a także odbyć ciekawy spacer "Przemysłowa Jaworzyna".

- Przyszłość Lokomotywowni Wałbrzych Główny jest niepewna. Jako Muzeum chcielibyśmy ją przejąć, a czy to się uda, to się okaże najprawdopodobniej pod koniec roku - powiedział Ronald Kiliński z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, który dzisiaj był przewodnikiem podczas zwiedzania wałbrzyskiej lokomotywowni.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group