Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 5009
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Finał Powiatowego Konkursu Matematycznego

Środa, 30 maja 2018, 10:41
Autor: JAZ
Wałbrzych: Finał Powiatowego Konkursu Matematycznego
Fot. JAZ
29 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu odbył się finał Powiatowego Konkursu Matematica Applicata 2018.

I etap odbył się 26 kwietnia i polegał na rozwiązaniu testu zawierającego 15 zadań zamkniętych i 3 zadań otwartych. Do konkursu zgłosiło się 11 szkół. Zgodnie z przyjętym regulaminem, zadania I etapu były punktowane. Pięć najlepszych drużyn awansowało do wielkiego finału. Wśród szczęśliwców znalazły się szkoły: PSP nr 28 z Wałbrzycha, PSP nr 15 z Wałbrzycha, PSP z Jedliny-Zdroju, PSP nr 5 z Wałbrzycha, PSP z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 z Wałbrzycha.

W rozgrywce finałowej uczniowie musieli pokazać, jak wykorzystać wiedzę matematyczną w praktycznym zastosowaniu. Zawodnicy zmierzyli się zatem z następującymi dziedzinami:

- Geografia - wykonanie klimatogramu, na podstawie danych i następnie określenie strefy klimatycznej miejsca, o którym mowa,
- Chemia - ułożenia domina chemicznego, co wymagało znajomości danych dot. poszczególnych pierwiastków chemicznych,
- Matematyka - zastosowanie matematyki w architekturze (bryły i ich rzuty),
- Fizyka - wyznaczanie objętości i gęstości dwóch ciał, jednego pływającego i drugiego, które tonęło w wodzie,
- Biologia - „smaczne zadanie” polegało na obliczeniu wartości kalorycznej posiłku oraz wykonanie tego posiłku z przygotowanych produktów spożywczych (przeliczanie w praktyce kcal na J [dżule]).

Po zliczeniu wszystkich etapów konkursu okazało się, że najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28. Zwycięzca automatycznie kwalifikuje się do przyszłorocznego finału. Zdobyty przez szkołę puchar przejdzie na jej własność, gdy uda jej się wygrać konkurs trzykrotnie.

Klasyfikacja generalna:

PSP nr 28 – Wałbrzych
PSP nr 15, PSP nr 5 – Wałbrzych
PSP nr 26 – Wałbrzych
Miejska Szkoła Podstawowa – Jedlina Zdrój

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group