Czytających: 6166

Wałbrzych/Kraj: Finał sędziował wałbrzyszanin

Wtorek, 30 maja 2023, 8:56
Aktualizacja: 8:57
Za nami finałowy mecz Fogo Futsal Ekstraklasy, a więc halowej piłki nożnej z wałbrzyskim akcentem. Jednym z sędziów prowadzących decydujące starcie był wałbrzyszanina Damian Grabowski.

Constract Lubawa wygrał 4-2 (1-0) z Rekordem Bielsko-Biała w trzecim meczu finałowym Fogo Futsal Ekstraklasy i po raz pierwszy w historii został mistrzem Polski. W pierwszych dwóch spotkaniach futsaliści z Lubawy wygrali 5-3 oraz 7-2 i w rywalizacji do trzech wygranych zwyciężyli 3-0.

29 maja 2023, 17:45 - Lubawa (Hala sportowa OSiR)
Constract Lubawa 4-2 Rekord Bielsko-Biała
Malaguti 2, Jakub Raszkowski 31, Ludgero Lopes 33, Tomasz Kriezel 40 - Matheus Ferreira 22, 35

Constract: 33. Víctor López - 6. Paweł Kaniewski, 7. Adriano Lemos, 11. Malaguti, 29. Maciej Jankowski oraz 2. Hubert Zadroga, 31. Grzegorz Okuniewski - 5. Kacper Sendlewski, 8. Jaakko Alasuutari, 12. Pedro Silva, 13. Tomasz Kriezel, 14. Ludgero Lopes, 23. Oskar Dmochewicz, 26. Jakub Raszkowski.

Rekord: 84. Bartłomiej Nawrat - 9. Artur Popławski, 20. Sebastian Leszczak, 10. Paweł Budniak, 21. Michał Marek oraz 15. Przemysław Mijas - 3. Miłosz Krzempek, 6. Mikołaj Zastawnik, 7. Matheus Ferreira, 11. Stefan Rakić, 13. Jani Korpela, 14. Sergei Korsunov, 23. Michał Kubik, 99. Taras Korołyszyn.

żółte kartki: Jankowski, Malaguti - Rakić, Zastawnik, Korołyszyn, Budniak.
czerwone kartki: Maciej Jankowski (21. minuta, Constract, za drugą żółtą), Malaguti (34. minuta, Constract, za drugą żółtą).

sędziowali: Damian Grabowski (Wałbrzych), Jan Gawle (Dębica).

Źródło: 90 minut