Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 3283
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Folkowo w Walimiu

Sobota, 7 października 2017, 9:18
Aktualizacja: 21:42
Autor: Robert Bajek
REGION, Walim: Folkowo w Walimiu
Fot. Robert Bajek
Po Konkursie Piosenki Folkowej, który odbył się na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu, przyszedł czas na koncert muzyki folkowej, zorganizowany w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

Zarówno Konkurs Piosenki Folkowej jak i wczorajszy koncert były elementami II Wałbrzyskiego Festiwalu Folklorystycznego - "Kopalnia Folkloru". W koncercie udział wzięło sześć zespołów: Polski Zespół Artystyczny Pieśni i Tańca "Wilia" z Wilna, Zespół "Druzhba" z Ukrainy, Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca "Kyczera", Zespół Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Zespół Pieśni i Tańca "Nowa Ruda" i Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych" - gospodarz Festiwalu.

Udział w II Wałbrzyskim Festiwalu Folklorystycznym zapowiedziało 240 wykonawców nie tylko z Polski, ale także z Litwy i Ukrainy. Dzisiaj zaplanowano Folkową Paradę Miejską, która rozpocznie się o godzinie 10.00 na wałbrzyskim Rynku, koncert folkowy na Zamku Grodno o godzinie 14.00 a o godzinie 18.00 na terenie Starej Kopalni Koncert Galowy, w którym oprócz zaproszonych zespołów i wykonawców udział wezmą również laureaci I Konkursu Piosenki Folkowej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group