Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4886
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Francuzi świętowali w A’propos

Poniedziałek, 18 lipca 2011, 10:35
Aktualizacja: 10:40
Autor: Sven
Wałbrzych: Francuzi świętowali w A’propos
Fot. Sven
W wałbrzyskim klubie A’propos czesko – bretoński zespół uświetnił 222 rocznicę zdobycia Bastylii przez lud Paryża.

Z okazji Święta Narodowego Francji, Dom Bretanii w Wałbrzychu we współpracy z klubem A’propos zorganizował koncert czesko-bretońskiego zespołu BRAN. Przez dwie godziny liczna grupa słuchaczy mogła bliżej poznać prawdziwe bretońskie i irlandzkie rytmy w tradycyjnych i współczesnych brzmieniach z elementami jazzu i rocka. Jak każda muzyka etniczna, również utwory grupy BRAN nawiązują do dawnych podań i legend, niosąc jednocześnie ponadczasowy i uniwersalny przekaz.

Zespół BRAN (w języku bretońskim KRUK) powstał w 1999 roku w Pradze. Liderka zespołu jest Sara Navarro, od lat mieszkająca w Pradze, a pochodząca z Bretanii. Ponadto zespół tworzą: Wojciech Jindra – gitara akustyczna, Tomasz Gortler – akordeon, Robert Fischmann – flety, śpiew, Michał Wróblewski – saksofony: altowy i sopranowy, Petr Tichy – kontrabas i Radim Chrobok – perkusja.

Po koncercie publiczność została zaproszona na degustację win.

A już w najbliższą sobotę, 23 lipca, w klubie A’propos wystąpi Sibel Kose w towarzystwie zespołu Zbigniewa Lewandowskiego. Początek koncertu o godzinie 20:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group