Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 2660
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Free Blues Band w A’ Propos – bilety rozlosowane

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 24 lipca 2010, 18:29
Aktualizacja: 18:29
Autor: red
Fot. organizatorzy
Już dziś o godzinie 20.00 w wałbrzyskim Klubie Muzycznym A’ Propos zaprezentuje się Free Blues Band. Rozlosowaliśmy wejściówki na ten koncert.

Zapraszamy na koncert wspaniałej grupy bluesowej grającej już ponad 30 lat. Zespół gra muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm’ n’ bluesa, soul'u, funky i niektórych obszarów jazzu. Grupa została założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979r. Na swym koncie mają tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983r. Między innymi: Złota dziesiątka - Jarocin i OMPP, Rawa Blues, uczestnictwo w Blues Top 85, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jesień z Bluesem - Białystok, Baltic Blues. W 1989 zostali laureatami odpowiednika naszego Jarocina na Łotwie - Liepajas Dzintars. W lipcu 96' zagrali na Przystanku Woodstock.

W 2004 roku zespól grał wspólnie z gitarzystą Deep Purple (Steve Morse) oraz na stadionie jako support przed koncertem Deep Purple. W tym samym roku odbyła sie także 14 dniowa trasa Free Blues Band wspólnie z legendarnym wokalistą Colosseum Chrisem Farlowe & Norman Beaker Band. W listopadzie 2008 suportowali koncert samego John’a Scofielda, który odbył się we Free Blues Club.

Od 1995 roku zespół współpracował z Tadeuszem Nalepą. 3 ostatnie lata przed śmiercią artysta koncertował tylko z Free Blues Band i to z FBB zagrał ostatni koncert w swoim życiu 12.08.2006 w Trincu w Czechach.
Aktywnie koncertował także ze Stanem Skiby’im i L. Cichońskim, Carlos’em Johnson’em, Janem “Izba” Izbińskim, czy też ze S. Wierzcholskim.

Obecnie zespół licznie koncertuje po Polsce i poza granicami kraju. W lipcu będziemy mieli okazję posłuchać muzyków na żywo w Klubie A' propos.

Więcej na :www.myspace.com/freebluesband, www.freebluesband.pl.

Wśród naszych czytelników rozlosowaliśmy podwójną wejściówkę na ten koncert. Wystarczyło wziąć udział w naszym konkursie i odpowiedzieć na pytanie, które brzmiało: Czy Free Blues Band występował na Przystanku Woodstock?

Prawidłowa odpowiedź brzmi TAK. Wśród osób, które udzieliły właśnie takiej odpowiedzi rozlosowaliśmy bilet. Szczęśliwy los uśmiechnął się tym razem do Mateusza Masternaka. Gratulujemy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group