Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3155
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Fundacja „Zielone Wzgórze” – spotkanie z okazji Dnia Matki

Piątek, 7 czerwca 2013, 6:30
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Fundacja „Zielone Wzgórze” – spotkanie z okazji Dnia Matki
Fot. Robert Bajek
Wałbrzyska Fundacja „Zielone Wzgórze” z okazji Dnia Matki zorganizowała wczoraj kolejne spotkanie z mamami opiekującymi się dziećmi niepełnosprawnymi, które odbyło się w Sali Marysieńka, należącej do Hotelu Maria.

W spotkaniu jak co roku udział wzięło 40 mam opiekujących się dziećmi niepełnosprawnymi. Każda z mam otrzymała kwiaty, drobny upominek, oraz laurkę z vourechem na badania. Podziękowania mamom za ich trud złożyła Monika Wybraniec – Prezes Zarządu Fundacji „Zielone Wzgórze”, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska – Poseł na Sejm RP i Roman Ludwiczuk. Był toast i przygotowany przez Organizatorów poczęstunek. Wystąpił z koncertem zespół „Wrzask”. Spotkanie prowadził Robert Delegiewicz, który oprócz zapowiedzi recytował również wiersze, oraz dał recital skrzypcowy. Zarówno poezja jak i muzyka były specjalnie przygotowane na tę okazję.

-Dzień Matki To dzień szczególny a mamy dzieci niepełnosprawnych również są szczególne, bo bycie matką to wielkie wyzwanie, ale bycie matką dziecka niepełnosprawnego to wyzwanie tym większe, że trwa nie tylko do czasu, kiedy dzieci dorosną, usamodzielnią się, tylko trwa to przez całe życie. Dla większości z tych mam ich życiem jest życie ich dzieci. Tym bardziej chcemy się spotkać, aby mamy mogły trochę odreagować, porozmawiać, miło spędzić czas– powiedziała Monika Wybraniec – Prezes Zarządu Fundacji „Zielone Wzgórze”

Fundacja „Zielone Wzgórze” jest Organizacją Pożytku Publicznego. Zajmuje się przede wszystkim działalnością na rzecz młodzieży i osób niepełnosprawnych, oraz wspieraniem wszelkiego rodzaju inicjatyw dotyczących osób niepełnosprawnych.

-Tak naprawdę dzisiejsze spotkanie jest taką chwilą odpoczynku. Jest to też taki moment, żeby usiąść i wysłuchać wszystkich głosów. To nie jest oczywiście tak, że tylko dzisiaj się spotykamy i rozmawiamy. Takich momentów jest więcej – to jest element naszej codzienności. Rozmowy, które prowadzimy nie zostają tylko tutaj, wszystkie głosy wieziemy również do Warszawy. Należę do Parlamentarnego Zespołu do spraw Osób Niepełnosprawnych. Tam rozmawiamy o tym jak wspierać, jak pomagać, i jak ukierunkować tą pomoc, aby trafiła do tych rodzin, do tych osób, które najbardziej tego potrzebują - tak spotkanie podsumowała Agnieszka Kołacz-Leszczyńska – Poseł na Sejm RP

- Co roku od kilku lat Fundacja „Zielone Wzgórze” organizuje spotkanie z okazji Dnia Matki z mamami, które opiekują się dziećmi niepełnosprawnymi. Dzisiaj po raz czwarty takie spotkanie organizujemy. Spotykamy się, rozmawiamy o problemach, wręczamy kwiaty i drobne upominki, jest poczęstunek. Raz w roku to podsumowujemy, raz w roku się spotkamy, pokazujemy, że nie jest to dla nas obcy temat, że chcemy wysłuchać mam, może będziemy mogli pomóc w rozwiązaniu niektórych problemów –mówi Roman Ludwiczuk.

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group