Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2627
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Fundusz Toyoty – kolejna edycja

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Poniedziałek, 7 września 2020, 9:41
Aktualizacja: Wtorek, 8 września 2020, 8:07
Autor: red
Fot. organizatorzy
7 września ruszyła kolejna edycja konkursu grantowego Fundusz Toyoty – „Dobre pomysły zmieniają nasz świat”, w którym organizacje mogą otrzymać granty do 20 tys. na realizację projektów małej rewitalizacji.

Fundusz Toyoty stworzony przez fabrykę Toyoty co roku wspiera oryginalne i ciekawe projekty, które zakładają trwałą zmianę w otoczeniu i związane obszarami priorytetowymi firmy, którymi są: ekologia, edukacja techniczna, sport, bezpieczeństwo na drogach oraz poprawa mobilności/swoboda poruszania się.
- W tym roku podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu zasięgu Funduszu Toyoty z obecnego powiatu wałbrzyskiego do aglomeracji wałbrzyskiej oraz o wprowadzeniu funduszu na terenie powiatu oławskiego, na którego obszarze, w Jelczu-Laskowicach, funkcjonuje nasza druga fabryka. Oznacza to, że oprócz powiatu wałbrzyskiego także organizacje non-profit z takich miejscowości jak: Kamienna Góra, Lubawka, Nowa Ruda, Świebodzice, Świdnica, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów oraz Oława, Jelcz-laskowice i Domaniów będą mogły wziąć udział Funduszu Toyoty. – podkreśla prezes fabryki Toyoty Dariusz Mikołajczak. - W Funduszu Toyoty nie chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze. Dla nas to przede wszystkim budowanie silnych partnerstw złożonych z firm, instytucji, organizacji oraz poszczególnych mieszkańców działających wspólnie na rzecz lokalnej społeczności – dodaje prezes fabryki Toyoty.

Fundusz Toyoty to partnerstwo czterech podmiotów. W przygotowaniu i realizacji projektów organizacjom pomagają uczniowie technikum architektury krajobrazu Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu oraz uczniowie kierunku informatyka Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach. Fundacja Edukacji Europejskiej pełni rolę koordynatora Funduszu a fabryka Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach finansuje najlepsze pomysły.

W konkursie mogą wystartować organizacje non-profit, czyli jednostki nie nastawione na osiąganie zysku takie jak fundacje, stowarzyszenia, szkoły, wyższe uczelnie, kluby sportowe, wspólnoty samorządowe. Maksymalna kwota wsparcia projektu wynosi 20.000 zł, natomiast całkowita pula środków do rozdysponowania to aż 100.000 zł dla projektów realizowanych w aglomeracji wałbrzyskiej oraz 60.000 zł dla projektów z powiatu oławskiego. Łączna pula grantów to 160 tys. złotych. Wszystkie zaplanowane działania w ramach projektów powinny być zrealizowane pomiędzy marcem a październikiem 2021. Część z nich powstanie dzięki dodatkowemu wsparciu ze strony partnerów – firm, które w zamian za możliwość poznania unikalnego systemu produkcyjnego Toyoty przekazują środki na cele funduszu. Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa w październiku Toyota wznawia powiązany z działalnością funduszu program wizyt dla firm.

We wtorek 15 września w siedzibie Zespołu Szkół Nr 5 przy ul Ogrodowej w Wałbrzychu oraz w środę 16 września na terenie Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie dla organizacji zainteresowanych składaniem wniosku do Funduszu Toyoty. Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z zasadami ubiegania się o dotację oraz projektami zrealizowanymi w poprzednich edycjach konkursu grantowego.

Szczegółowe informacje znajdują się na nowej, dedykowanej stronie funduszu http://fundusztoyoty.pl/, na której umieszone są między innymi filmy prezentujące fundusz, interaktywna mapa realizacji projektów z poprzednich edycji oraz wniosek, w tym wersja online dostępna w ciągu miesiąca, którą należy złożyć do 31 października.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
1
20%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~olo 7-09-2020 13:03
Autoreklama , lepiej niech japońce robią silniki lepsze ,takie jakościowo jak przed laty ,bo z BMW silniki to już nie ta jakość
~Biurwa 7-09-2020 14:17
do: ~olo (13:03)
Od autoreklamy jest Szełemej, który ma niesamowity dar podłączania się pod cudze sukcesy.Aż dziwne, że go tu nie ma.
~ 7-09-2020 14:42
do: ~Biurwa (14:17)
Takie rzeczy robią ci z PiS podpisują się pod zasługi Szełemej.
~ 9-09-2020 4:40
do: ~ (14:42)
Zasługą Szełemeja jest wierna ogłupiała psiarnia którą wytresował. Szczekaj dalej maluszku:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group