Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 2884
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gala finałowa WaPFiN 2015

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 29 sierpnia 2015, 7:11
Aktualizacja: 7:11
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Sali Łańcuszkowej wałbrzyskiej Starej Kopalni odbyła się gala finałowa Wałbrzyskiego Przeglądu Filmów Niekonwencjonalnych "WaPFiN 2015". Temat tegorocznego przeglądu brzmiał: „Moje miasto na pierwszym planie”.

Do konkursu zgłoszono 10 filmów, ale 6 z nich nie zostało zakwalifikowanych ze względu na nie spełnienie wymogów regulaminowych. Młodzi adepci sztuki filmowej mieli za zadanie przygotowanie amatorskiej produkcji mieszczącej się w szerokim nurcie krótkometrażowego kina offowego, ukazującej własną artystyczną wizję narzuconego tematu. Podczas przeglądu oprócz prac konkursowych można było również zobaczyć takie filmy jak „Magnat”, „Sztuczki”, „Pora mroku” i „Ida”.

Zwycięzcą przeglądu został Bartosz Tryzna - autor filmu "Kuzyni". Jury w składzie Kazimierz Korolczuk - Superfotograf, Piotr Krzykwa - Voiceland i Olga Kwiecińska - AksonStudio jednogłośnie przyznało twórcy filmu "Kuzyni" nagrodę główną w wysokości 2 tysięcy złotych. Bartosz Tryzna niestety nie pojawił się na gali finałowej "WaPFiN 2015".

W ramach konkursu odbyło się też głosowanie publiczności na najlepszy film zgłoszony w tegorocznym konkursie WaPFiN a nagrodę w wysokości 500 złotych w tej kategorii otrzymał Michał Barszczewski za film pt. „Moje miasto Kamienna Góra”. Dodatkowo wśród osób biorących udział w konkursie organizator rozlosował upominki.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group