Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 3652
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Gala Operowa w Teatrze Zdrojowym

Sobota, 29 listopada 2014, 16:20
Aktualizacja: 23:05
Autor: Katarzyna Szwarc
Region: Gala Operowa w Teatrze Zdrojowym
Fot. Katarzyna Szwarc
W piątkowy wieczór gmach Teatru Zdrojowego w Szczawnie–Zdroju gościł wielkie sławy świata opery. Do pobliskiego uzdrowiska, wraz z zaproszonymi solistami, zawitał słynny bułgarski tenor Kałudi Kałudov.

Kałudov należy do czołówki światowych śpiewaków operowych. Zadebiutował w 1978 roku w operze w Sofii, gdzie zaśpiewał w „Traviacie” Giuseppe Verdiego, jednak występował również na tak słynnych scenach jak w nowojorskiej Metropolitan Opera, czy w mediolańskiej La Scali. Często śpiewa też w Niemczech, Francji, Szwajcarii, ale również w Polsce. W latach 1991, 1992 i 2000 wystąpił na Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy, a od 1992 roku jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Muzyki Wokalnej „Viva il canto” w Cieszynie.

Podczas piątkowej gali, publiczność mogła usłyszeć wybór najsłynniejszych arii, duetów i ansambli. Pojawiły się fragmenty takich oper jak „Carmen” Georges'a Bizeta, „Rigoletto” Giuseppe Verdiego, „Halka” Stanisława Moniuszki, czy „Werther” Julesa Masseneta. Oprócz Kałudi Kałudova, na scenie wystąpili inni znamienici goście - Aleksandra Resztik (sopran), Anna Dytry-Kałudov (sopran), Olga Maroszek (kontralt), Tomasz Maleszewski (tenor) oraz Jacek Jaskuła (baryton). Na fortepianie akompaniował Przemysław Winnicki.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group