Czwartek, 13 maja
Imieniny: Roberta, Serwacego
Czytających: 3068
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Galeria Sztuki BWA zaprasza na wystawy

Wtorek, 23 kwietnia 2013, 16:31
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Galeria Sztuki BWA zaprasza na wystawy
Fot. użyczone
Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA Zamek Książ zaprasza na wystawę powarsztatową „Eko Art, czyli zielono mi”.

Wystawy zwiedzać można od 26 kwietnia do 1 września w godzinach od 10.00 do 17.00 - od poniedziałku do piątku. Wstęp 2 zł. Działania dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Nagrody w Konkursie Malarskim ufundowali : WGS BWA Zamek Książ i Zamek Książ w Wałbrzychu Sp. z o.o.

Zapraszamy także do zwiedzania niezwykle interesującej ekspozycji rzeźby i obrazów ceramicznych, będących działem twórczości artysty Stanisława Bracha. Wystawa czynna jest w terminie od 6 kwietnia do 26 maja także w godzinach od 10.00 do 17.00 - od poniedziałku do piątku. Wstęp 2 zł.

Zapraszamy młodzież i seniorów do udziału w bezpłatnych warsztatach fotograficznych „Mokry Kolodion”. Cykl zajęć teoretycznych i praktycznych poświęconych fotografii wielkoformatowej oraz wykonywanej techniką tzw. kolodionu mokrego. Złożoność procesów fotograficznych, które pragniemy wdrożyć, ma pogłębić wiedzę na temat sztuki fotografii, zwrócić uwagę na uważność w procesie tworzenia oraz uświadomić wartość oryginału. Organizatorzy chcą uświadomić odbiorcom, jak ważna jest pojedyncza klatka w obrazie fotograficznym. Uzmysłowić, jak istotnym w świecie sztuki jest oryginał. Poprzez wykonywanie fotografii wielkoformatową kamerą, od kadrowania, naświetlania przez własnoręczne wywoływanie negatywu, robienie kopii w ciemni analogowej, chcą raz nauczyć szlachetnej techniki fotografii oraz "nastroić" uczestników na uważność, w każdym momencie aktu twórczego.

Idąc dalej planują uczyć uczestników mokrego kolodionu, a więc techniki wymyślonej w 1852 roku. Zdjęcie na czarnym szkle, powstałe przy użyciu mokrego kolodionu, jest unikatem, niemożliwym do powielenia przy użyciu jakiejkolwiek techniki fotograficznej. Świadomość obcowania z jednym z pierwszych sposobów utrwalania rzeczywistości, wymyślonych przez człowieka oraz wspomniana unikatowość obrazów kolodionowych potęguje w osobie fotografującej poczucie niezwykłego szacunku do obiektu, znajdującego się w kadrze.

Zajęcia teoretyczne, wprowadzające w temat, planowane są przed wakacjami – maj, czerwiec - natomiast zajęcia praktyczne odbywać się będą od września do grudnia. Warsztaty zakończą się wystawą w obu siedzibach instytucji.

Dofinansowanie : Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Miasta Wałbrzycha.

Prowadzenie: Michał Sitkiewicz, Paweł Sokołowski.

Więcej informacji na stronie www.bwa.walbrzych.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group