Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2868
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gdzie się lepiej reklamować – w Newsweeku czy Gościu Niedzielnym?

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 27 października 2017, 11:59
Aktualizacja: Sobota, 28 października 2017, 11:18
Autor: PAW
Fot. red
Miasto zamierza wydać 300 tysięcy złotych na promocję. Gro tych środków zostanie przeznaczonych na kampanię reklawową w ogólnopolskich mediach.

Wałbrzych ma być reklamowany jako miasto nowoczesne, rozwijające się i zachęcające do odwiedzin. Taka promocja ma być dostępna w Newsweeku, Gazecie Wyborczej oraz TVN-ie. Dlaczego w tych akurat mediach pytają radni Prawa i Sprawiedliwości.
- Co decyduje o takim, a nie innym wyborze? - pyta Beata Mucha, a Cezary Kuriata dodaje: - Wiemy, komu zapłacimy, ale nie wiemy za co.

Skarbnik Ewa Kłusek uważa, że nie jest jej gestią wybór konkretnych tytułów, bowiem tym zajmuje się biuro promocji miasta. Jerzy Langer przedstawił wyliczenia, które miałyby wskazywać, że wybór tych akurat mediów nie jest najlepszym rozwiązaniem dla miasta.
- Jeśli mamy się skutecznie promować, to te media, o których mówimy, wcale nie są wiodące. Bo TVN ma zaledwie 9 procent rynku, a Polsat czy telewizja publiczna znacznie więcej - mówi radny. - Podobnie jest z Newsweekiem, czy Gazetą Wyborczą, które przegrywają rywalizację np. z Gościem Niedzielnym czy Super Expressem. Powinniśmy kierować środki do tych mediów, które mają większą oglądalność czy się lepiej sprzedają.

Zupełnie innego zdania jest radny Marek Rząsowski.
- Liczba wydanych egzemplarzy nie jest najwłaściwszym kryterium - twierdzi Rząsowski. - Gazeta Wyborcza czy też Newsweek są kupowane przez innych odbiorców - bardziej świadomych.

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group