Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3596
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Zagórze Śląskie: Giełda Minerałów

Poniedziałek, 21 września 2020, 6:37
Aktualizacja: Wtorek, 22 września 2020, 7:47
Autor: red
REGION, Zagórze Śląskie: Giełda Minerałów
Fot. użyczone
Kwiaty Ziemi – tak przez miłośników geologii nazywane są minerały. Zapraszamy mieszkańców naszego regionu i odwiedzających nas turystów na niesamowite wydarzenie edukacyjne: Giełdę Minerałów i Biżuterii z Kamieni Szlachetnych. Impreza odbędzie się w niedzielę 27 września przy budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego "Akwarium" w Zagórzu Śląskim, przy ulicy Wodnej 1.

Co to jest Dolnośląskie Zielone Złoto? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie Państwo na giełdzie. Podczas giełdy będzie można podziwiać wiele interesujących okazów takich jak np. minerały Dolnego Śląska: ametysty, kalcyty, kwarce, jaspisy oraz ciekawe agaty z Krainy Wygasłych Wulkanów. Zachwycą oko również minerały ze Świata: hiszpańskie piryty, kwarce dymne i ametysty z Brazylii. Urokiem zachwycą również kolorowe agaty z Maroka, geody kryształowe oraz krzemienie pasiaste z Polski.
Na imprezie można będzie podziwiać niepowtarzalną biżuterię, wykonaną przez wystawców z kamieni szlachetnych: szmaragdów, rubinów czy też opali, charakteryzującą się bogatym wzornictwem i oryginalnością. Dominować będą minerały łączone z naturalnymi produktami typu muszla, drewno, konopie czy też len. Zapraszamy całe rodziny, gdyż podczas giełdy będą prowadzone edukacyjne warsztaty o tematyce geologicznej: GEO–Zabawa. Podczas warsztatów będzie można zapoznać się bliżej z tematami paleontologii i geologii.

Giełda Minerałów i Biżuterii z Kamieni Szlachetnych to przyjemny akcent na zakończenie lata 2020. Zapraszamy więc wszystkich, którzy cenią sobie niebanalne spędzanie czasu, lubią podziwiać dary natury i kochają przyrodę. Warto zarezerwować termin 27 września na spędzenie miłej niedzieli w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Zagórzu Śląskim. Zapraszamy!!!
- Giełda Minerałów i Biżuterii z Kamieni Szlachetnych to kolejna dodatkowa atrakcja w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego. Staramy się zaproponować naszym Gościom niecodzienne, interesujące wydarzenia, wykraczające daleko poza nasze standardowe usługi. Mieliśmy już lokalnych wystawców z regionalnymi, ekologicznymi produktami spożywczymi, wyjątkową wystawę zdjęć przyrodniczych autorstwa Krzysztofa Żarkowskiego, zabawne "portreturki" Jana Walkowiaka, a teraz chcemy zapoznać naszych Gości z bogatym światem minerałów. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego turyści otrzymują kompleksową informację na temat atrakcji regionu, mogą zapoznać się z rybami żyjącymi w Jeziorze Bystrzyckim, mogą dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy na temat ochrony środowiska, ochrony przyrody, segregacji odpadów, uzyskać informacje na temat konieczności i sposobów oszczędzania wody, lub po prostu odpocząć i zrelaksować się w Strefie Wolnego Wypoczynku. Nie sposób pominąć Geo-Zabawę. To projekt edukacyjny, w ramach którego uczestnicy - nie tylko ci najmłodsi, mogą przeniknąć do świata geologii i archeologii - powiedział Robert Bajek, reprezentujący Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

Twoja reakcja na artykuł?

10
71%
Cieszy
1
7%
Hahaha
2
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group