Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3209
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gigantyczne koszty odśnieżania

Piątek, 16 grudnia 2022, 9:30
Aktualizacja: 9:42
Autor: PAW
Wałbrzych: Gigantyczne koszty odśnieżania
Fot. archiwum
Zima w pełni. Dziś od rana znów pada śnieg, a miasto liczy ile wyda w tym sezonie zimowym na odśnieżanie.

Okazuje się, że to rachowanie nie jest korzystne dla naszego samorządu. Koszty zimowego utrzymania dróg znacząco wzrosły w porównaniu z rokiem ubiegłym.

- Staramy się tak zapewnić warunki przejezdności dróg, żeby nie wywoływało to gigantycznych wzrostów kosztów tego zadania - tłumaczy prezydent Roman Szełemej. - Te koszty są jednak i tak olbrzymie i wzrosły w porównaniu z ubiegłym rokiem o 100 procent. W ubiegłym roku kosztowało nas to około 6,5 miliona złotych, a teraz w przetargu, który ogłosiliśmy, jedyna oferta opiewała na 14 milionów złotych. Firma zewnętrzna odpowiedzialna za odśnieżanie dróg boryka się ze stałymi brakami soli, a także brakami środków chemicznych, które służą do odpowiedniego utrzymania dróg.

Firma zewnętrzna jest odpowiedzialna za odśnieżanie głównych ciągów komunikacyjnych. Zdaniem prezydenta Szełemeja, jednak głównie dzięki zaangażowaniu służb miejskich, pracowników spółek miejskich w Wałbrzychu, uniknęliśmy paraliżu komunikacyjnego z powodu opadów śniegu. Władze samorządowe apelują do kierowców o roztropność. Chodzi głównie o kierowców samochodów ciężarowych, które czasem mają spore problemy z podjazdem w określone miejsce, a kiedy nie są w stanie takiego podjazdu pokonać, blokują swoimi gabarytami jezdnię.

Twoja reakcja na artykuł?

4
5%
Cieszy
31
41%
Hahaha
2
3%
Nudzi
6
8%
Smuci
11
15%
Złości
21
28%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group