Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5772
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Gimnastyka dla zdrowia

Czwartek, 9 czerwca 2022, 8:21
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Gimnastyka dla zdrowia
Fot. UM Boguszów–Gorce
Gmina Miasto Boguszów–Gorce w 2022 roku przystąpiła do programu „GIMNASTYKA DLA ZDROWIA” współfinansowanego ze środków Województwa Dolnośląskiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej. Program poprzez realizację dodatkowych zajęć rekreacyjno-sportowych, ze szczególnym uwzględnieniem ćwiczeń korekcyjnych i kompensacyjnych, ma zachęcać dzieci do regularnej aktywności fizycznej, jak również kształtować podstawowe nawyki ruchowe związane z prawidłową postawą ciała.

Zadania korekcyjno-kompensacyjne są bardzo ważną wartością dodaną programu ze względu m.in. na brak obligatoryjnych i powszechnych zajęć gimnastyki korekcyjnej w szkołach podstawowych.

Program polega na zorganizowaniu i prowadzeniu w dwóch edycjach, wiosennej i jesiennej, 40 jednostek zajęć sportowych pozalekcyjnych z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w 60 - minutowych jednostkach ćwiczebnych, w grupach minimum 12 - osobowych.

W roku 2022 do programu została zakwalifikowana jedna grupa z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 z Boguszowa-Gorc.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group