Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 5926
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Głuszyca z rekordem

Wtorek, 14 stycznia 2020, 12:38
Aktualizacja: Środa, 15 stycznia 2020, 8:26
Autor: red
REGION, Głuszyca: Głuszyca z rekordem
Fot. organizatorzy
Głuszycki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 28 finału 12 stycznia 2020 r. zebrał rekordową kwotę 15 043,5 zł!

Zbiórka na ulicach Głuszycy zaczęła się w niedzielny poranek. Kwestującymi wolontariuszami byli także Roman Głód, Burmistrz Głuszycy oraz Dorota Hałas, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy. Głuszycki sztab WOŚP działający jak co roku w Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej zorganizował popołudniowy finał, na który licznie przybyli mieszkańcu naszej gminy i okolic. Za każdy gest wsparcia, za każdą wpłatę do puszek i aktywny udział w licytacjach serdecznie dziękujemy!

Po raz pierwszy finał WOŚP-u zorganizował głuszycki ośrodek Geramus, którego załoga, jak i podopieczni spisali się na medal. O godz. 15.30 w sali widowiskowej CK-MBP w Głuszycy zabrzmiał znany wszystkim hymn WOŚP-u zagrany przez Głuszycką Orkiestrę Dętą pod batutą kapelmistrza Eugeniusza Lecia. Wszyscy zebrani upamiętnili minutą ciszy tragicznie zmarłego Prezydenta Miasta Gdańska śp. Pawła Adamowicza. Po pełnym energii koncercie głuszyckiej orkiestry zaczęły się pierwsze licytacje. Hojność i otwartość serc głuszyckiej publiczności przeszła najśmielsze oczekiwania. Wszystkie wylicytowane przedmioty zasiliły w znaczący sposób puszkę Fundacji. Zacięta licytacja toczyła się o m.in. o kupon na lot balonem i ostatecznie zakończyła się na kwocie 1 500 zł.

Koncert zespołu Paranoja Hotel, który zagrał swoje autorskie kawałki, jak i znane rockowo-bluesowe covery, wprawił wszystkich w radosny nastrój. Wiele chwil wzruszenia dostarczyły licznie zgromadzonej publiczności występy tańczących dzieci przygotowanych przez Panią choreograf Jadwigę Schwebs. Motylki, Pirueciki i Gwiazduchy pokazały klasę! Swoje talenty zaprezentowali także Bartek Makułowicz, Ola Harasimowicz (dwukrotnie!), Maja Sibirska, Martyna Pokorska, Magda Jelewska, Maria Kuźma, Marcelina Popik, Iga Smusz, Nikola Smusz - młodzi uczestnicy zajęć nauki gry na gitarze prowadzonych przez Marcina Zalesia oraz zajęć wokalnych prowadzonych przez Radosława Zychala. Koncert i licytacje poprowadzili Sabina Jelewska i Artur Gołda.

Dziękujemy za finał pełen życzliwości i uśmiechu, za ciężką pracę całemu sztabowi WOŚP w Głuszycy na czele z Dorotą Link, wszystkim niestrudzonym wolontariuszom - grupie młodzieży (Nikola Śleszyńska, Paulina Górska, Paulina Jelewska, Daria Stępień, Jakub Stawiński, Stanisław Janusz) oraz Burmistrzowi Głuszycy Romanowi Głodowi i Dyrektor SP3 Dorocie Hałas. Dziękujemy jak zawsze niezawodnej ekipie pracowników Centrum Kultury oraz wszystkim, którzy wsparli swoimi datkami głuszycki sztab. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w licytacjach i osobom, które przekazały przedmioty na licytacje, a są to: Magda i Karol Szyszka, Łukasz Pokorski, Marcin Wiącek z Maratonu Pieszego Sudecka Żyleta, Wanda Karlak, Krzysztof Zapart ze Świdnickiego Klubu Balonowego oraz Panie malarki - Marzena Zdun i Joanna Ugarenko-Czubacka. Wielkie podziękowania dla głuszyckich przedsiębiorców: Gracjana Rudnickiego z Łowiska Pstrąga „Złota Woda”, Grzegorza Czepila z „Jadła” i Krystiana Jóźwiaka z restauracji „Gościniec Sudecki”, którzy zadbali, by nasi wolontariusze nie byli głodni. Wielkie podziękowania za zaangażowanie dla załogi i podopiecznych ośrodka Geramus na czele z Panem Prezesem Markiem Karasiem i Panią Dyrektor Sylwią Prorok. Wielkie dzięki dla wszystkich artystów 28 finału dla: Głuszyckiej Orkiestry Dętej, zespołu Paranoja Hotel, przeuroczych małych baletnic i tancerek z grup Pani Jadwigi Schwebs, zdolnych wokalistek – podopiecznych Radosława Zychala, młodych gitarzystów – uczniów Marcina Zalesia. Wielkie dzięki dla niezawodnego Artura Gołdy.

Środki zebrane podczas 28 finału WOŚP zostaną przekazane na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej, na zakup urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji z takich dziedzin medycyny jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Do zobaczenia za rok! Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
1
50%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group