Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 2207
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Głuszyckie kontemplacje

Poniedziałek, 30 stycznia 2012, 7:37
Aktualizacja: 7:39
Autor: opr. PAW
REGION, Głuszyca: Głuszyckie kontemplacje
Fot. UM w Głuszycy – W.Torbacka
W sali widowiskowej Centrum Kultury w Głuszycy zrobiło się gwarno i tłoczno. I to za sprawą jednej, małej książki. Małej, ale pełnej historii i informacji o naszym mieście i jego mieszkańcach, autorstwa głuszyczanina Stanisława Michalika. Książka nosi znamienny tytuł „Głuszyckie kontemplacje – czterdzieści opowieści o Głuszycy i okolicy”.

Spotkanie promujące książkę otworzyła dyrektor Centrum Kultury Magdalena Jarosz, która po krótkim wstępie i przywitaniu gości, oddała głos i prowadzenie prezesowi Stowarzyszenia Miłośników Głuszycy - Grzegorzowi Czepilowi.

Stowarzyszenie bardzo aktywnie włącza się zarówno w promocję nowo wydanej książki jak i od kilku lat we wszelkie działania na rzecz gminy. Wyrazy uznania dla podjętego trudu na ręce autora przekazała burmistrz Głuszycy Alicja Ogorzelec w specjalnym liście gratulacyjnym, odczytanym przez radną Rady Miejskiej Monikę Rejman. Do gratulacji przyłączyli się licznie zgromadzeni goście, m.in. radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Julian Golak oraz radny Rady Miejskiej Jerzy Marszał. Spotkanie uwieńczyli także poezją Romana Więczaszek i Marek Juszczak. Spotkaniu towarzyszył śpiew Teresy Pietras, Magdy Guzik i Jacka Szatkowskiego. Było to już drugie w ostatnim czasie spotkanie autorskie Stanisława Michalika w głuszyckim Centrum Kultury.

Przypominamy, iż książka, która zgromadziła tak wiele osób na piątkowe spotkanie jest do nabycia w Centrum Kultury.

Źródło; www.gluszyca.pl

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group