Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2649
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Gmina Jedlina–Zdrój uzyskała dofinansowanie z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej

Niedziela, 2 lipca 2017, 8:10
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Gmina Jedlina–Zdrój uzyskała dofinansowanie z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej
Fot. red
W ramach otwartego konkursu ogłoszonego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego pn. „Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2017” Gmina Jedlina–Zdrój otrzymała pomoc finansową na realizację zadań własnych przyznaną przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego.

Spośród 79 gmin, których projekty zostały poddane ocenie wielokryterialnej i merytorycznej Jedlina-Zdrój znalazła się wśród 22, które otrzymały dotację, uzyskując dofinansowanie w wysokości 150.000 zł na realizację zadania pn. „Budowa obiektów i miejsc służących rozwojowi społeczności lokalnej, małej architektury i obszarów aktywności w Jedlinie-Zdroju”.

W ramach projektu przewiduje się zagospodarowanie terenu Mniszego Lasu wraz z Polaną Oddechową oraz terenu przy ul. Moniuszki w Jedlinie-Zdroju. Zagospodarowanie terenu Mniszego Lasu wraz z Polaną Oddechową obejmuje:

- poprawę ścieżek spacerowych i biegowych, a także tras podejściowych dla kuracjuszy z problemami kardiologicznymi; na trasach przewiduje się tzw. „gniazda” do siedzenia i relaksu. Mogą być wykorzystywane dodatkowo do zajęć z jogi jak i stretchingu.

- nasadzenia, które nie wymagają nadmiernej pielęgnacji,

- utworzenie wielofunkcyjnej powierzchni trawnikowej na terenie Polany Oddechowej - planowane jest utworzenie wielofunkcyjnego trawnika z miejscami przeznaczonymi do aktywnego i biernego odpoczynku, relaksu i medytacji, polana oddechowa będzie posiadała drążki służące pracy nad oddechem i ćwiczeniom rozciągającym stretching,

- wyposażenie terenu w elementy małej architektury, usytuowanie leżaków terenowych na terenie Polany Oddechowej i Mniszego Lasu, które mogą być wykorzystywane m.in. do ćwiczeń relaksacyjnych,

Zagospodarowanie terenu przy ul. Moniuszki przewiduje:

- budowę siłowni terenowej z urządzeniami do ćwiczeń,

- budowę elementów małej architektury do aktywności ruchowej dla dzieci,

- ogrodzenie terenu, wykonanie ciągów komunikacyjnych (ścieżek), nasadzenie zieleni.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group