Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3557
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gmina przegrywa kolejną bitwę z Mo Brukiem

Czwartek, 14 lipca 2016, 6:45
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Gmina przegrywa kolejną bitwę z Mo Brukiem
Fot. archiwum
Temat Mo Bruku wywołuje w naszym mieście zawsze spore emocje. Nie inaczej jest tym razem. Samorządowe Kolegium Odwoławcze odrzuciło wniosek Gminy Wałbrzych, a to oznacza, że prawdopodobnie Gmina będzie musiała zapłacić Mo Brukowi ponad pół miliona złotych.

Przypomnijmy, że w 2011 roku miasto pobrało od firmy Mo Bruk 363 tysiące złotych za wycinkę drzew. Mo Bruk z taką decyzją się nie zgadzał. Sprawa trafiła do SKO, a następnie do WSA Wrocław. Wydane wyroki były niekorzystne dla naszego samorządu, ale prezydent Roman Szełemej nie dawał za wygraną i wystąpił do SKO o ponowne rozpatrzenie sprawy. SKO jednak odrzuciło wniosek prezydenta. Gmina zapowiada złożenie wniosku do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Tymczasem do kwoty 363 tysięcy złotych należy doliczyć jeszcze odsetki, których domaga się względem miasta Mo Bruk, a więc w sumie będzie to ponad pół miliona złotych, co przy obecnej bardzo trudnej sytuacji finansowej Wałbrzycha, nie jest informacją dobrą.

Oto, co możemy przeczytać na temat tego sporu na stronie firmy Mo Bruk:

„W nawiązaniu do informacji zamieszczonej na naszej stronie internetowej z dnia 26 lutego 2016 r. pt. „Prezydent Miasta Wałbrzycha zapłaci Spółce Mo-BRUK 564 tysiące złotych” uwzględniając, iż Prezydent Miasta Wałbrzycha wniósł do Samorządowego Kolegium Odwoławczego (SKO) wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy w związku z decyzją nakazującą Prezydentowi zwrot nienależnie pobranej opłaty za wycinkę drzew, informujemy, że w dniu 17.06.2016 Spółka otrzymała postanowienie SKO stwierdzające niedopuszczalność wniosku Prezydenta. Postanowienie to potwierdza, iż Prezydent Miasta Wałbrzycha będzie musiał zwrócić nienależnie pobraną opłatę za wycinkę drzew w wysokości 363 290,24 zł wraz z odsetkami, na chwilę obecną kwota ta łącznie wynosi ponad 570 tyś. zł.”

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group