• Środa, 11 grudnia 2019
  • Godz. 11:51
  • Imieniny: Damazego, Waldemara
  • Czytających: 2560
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Górnicze święto w Gorcach

Wiadomości: Region
Niedziela, 6 grudnia 2015, 6:45
Autor: organizatorzy/opr.red.
Fot. organizatorzy
Tradycje górnicze nadal są kultywowane w Gorcach.

W miejskich obchodach Barbórki uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia „Witold”, emerytowani górnicy, przedstawiciele władz miasta i zaproszeni goście. W CKK „Witold” uczniowie klas: IIa, IIb i IVb Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Boguszowie- Gorcach zaprezentowali uroczysty program z okazji Dnia Górnika.

Dzieci przypomniały historię przemysłu górniczego w wałbrzyskim regionie, okolicznościowe wiersze , a także humor śląski. Dobrze znane piosenki: „ Basia- Barbóreczka…”, „Starzyk…”, „Walczyk górniczy” mali artyści zaśpiewali wspólnie z zasiadającymi na widowni członkami Stowarzyszenia „Witold”.

Święto odbyło się pod patronatem Burmistrza Miasta Boguszowa- Gorc, Waldemara Kujawy.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 6-12-2015 9:57
Brawo dla szkoly w Gorcach za kultywowanie gorniczych tradycji. Szyb Witold zamieniony na Centrum Kulturalne-wapanialy pomysl. Pani dyrektor szkoly powinna jednak zwrocic uwage na stroj osob w poczcie sztandarowym. na zdjeciu nr 2 dziewczyna cala na czarno. To nie przystoi. W poczcie powinny obowiazywac kolory bialy i czarny lub granatowy. Chlopiec i druga dziewczyna ubrane odpowiednio. Tamta druga az razi.
~ 6-12-2015 17:57
Tak oczywiście, pani dyrektor powinna zwrócić uwagę na wszystko. A może by tak rodzice zwracali uwagę jak dziecko wychodzi do szkoły. Ludzie, co ma dyrektor do stroju?!!!!!!!
~Mieszkaniec 6-12-2015 18:22
Ludzie nawet dziecko potraficie zhejtować. Super impreza. Wszyscy sie swietnie bawili, wspólnie śpiewali, dzieci obdarowane slodyczami......czego chcieć wiecej. Tak powinno byc zawsze. Wreszcie tp miasto tworzy wspolnote a kto byl jak ubrany to nieistotne. Piękne, mądre dzieciaki i tyle.
~górnik 6-12-2015 18:47
Zawsze się znajdzie jakiś mądrala, co szuka dziury w całym. Sam się pewnie pięknie ubiera.
~ 6-12-2015 20:06
Nikt nie krytykuje imprezy. Widać,że była udana. Chodzi jedynie o poszanowanie godła i sztandaru. W sztandazre( zobaczcie inne szkoły) uczniowie zawsze mają odpowiedni strój. Szacunku powinni uczyć zarówno rodzice jak i szkoła. Brawo dla nauczycieli za przygotowanie takiej imprezy!
~cogito 11-12-2015 7:04
Pani P. zawsze ma coś krytycznego do powiedzenia:) Są osoby które są rozpoznawalne po stylu pisania.Ja panią rozpoznaję. Szanowna Pani P. pachnie swoją wieczną krytyką na odległość, nawet przez łącza internetowe :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group