Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 4487
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: „Gra światła i koloru” – wernisaż prac Bogusława Solarza

Środa, 18 października 2017, 10:39
Autor: Piotr Skomorokiewicz
REGION, Głuszyca: „Gra światła i koloru” – wernisaż prac Bogusława Solarza
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Wernisaż prac Bogusława Solarza, pt. „Gra światła i koloru” odbył się we wtorek, 17 października w galerii Centrum Kultury w Głuszycy.

- Dlaczego nazwałem tę wystawę „Gra światła i koloru”? Odpowiedź jest prosta, Bóg i słońce najlepiej planują, a ja stanąłem z boku i chciałem to namalować jak najlepiej – powiedział na otwarciu wystawy Bogusław Solarz.

Zaprezentowane prace w większości wykonane są techniką akwarelową i przedstawiają m.in. ul. Grunwaldzką i Kłodzką w Głuszycy, kościół w Głuszycy Górnej, Kłodzko oraz cerkiew w Sokołowsku.
- Kilka tych prac związanych jest ze Strzelcami Opolskimi, ale głównie powróciłem do Głuszycy i okolic. Pracami, jak i samą akwarelą zacząłem się zajmować jakieś 4-5 lat temu. Wcześniej rzeźbiłem w granicie, ale już powoli odchodzę od tego – dodał artysta.

Spotkanie odbyło się przy oprawie muzycznej przygotowanej przez panią Teresę Pietras. W otwarciu wystawy udział wzięli m.in. Roman Głód, burmistrz Głuszycy, lokalni artyści, a także przyjaciele i znajomi Bogusława Solarza ze szkolnych lat. Kilku osobom artysta wręczył swoje prace.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group