Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4363
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Groził prezydentowi Wałbrzycha

Wtorek, 26 lipca 2022, 11:39
Aktualizacja: 14:40
Autor: red
Wałbrzych: Groził prezydentowi Wałbrzycha
Fot. KMP Wałbrzych
Wielu internautów uważa, że sieć zapewnia anonimowość. Łatwo przychodzi im więc obrażanie, znieważanie, pomawianie, czy nawet kierowanie wobec innych osób gróźb karalnych. Tymczasem tego typu zachowania mogą skończyć się wyrokiem! Przekonał się o tym 26–letni wałbrzyszanin, który w miniony piątek został zatrzymany, po tym jak kilka dni wcześniej na jednym z portali społecznościowych znieważył Prezydenta Wałbrzycha, a nawet skierował wobec niego groźby pozbawienia życia.

Do zdarzenia doszło w połowie lipca, kiedy to 26-letni mieszkaniec naszego miasta, prowadząc transmisję na jednym z portali społecznościowych, znieważał prezydenta Wałbrzycha i kierował w stosunku do niego groźby pozbawiania życia. W związku z popełnieniem tych przestępstw, w piątkowy poranek podejrzany został zatrzymany w swoim mieszkaniu przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Mężczyźnie przedstawiono dwa zarzuty - znieważenia oraz kierowania gróźb karalnych wobec prezydenta Wałbrzycha. Materiał dowodowy zgromadzony przez śledczych ocenił sąd, który zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Jeszcze tego samego dnia za 26-latkiem, na razie na 2 miesiące, zamknęła się więzienna brama Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie. Teraz musi liczyć się on z konsekwencjami swojego zachowania, a grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

17
40%
Cieszy
7
17%
Hahaha
1
2%
Nudzi
2
5%
Smuci
7
17%
Złości
8
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group