Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 7907
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Grudzień w Starej Kopalni

Wtorek, 14 grudnia 2021, 6:43
Aktualizacja: 8:44
Autor: red
Wałbrzych: Grudzień w Starej Kopalni
Fot. organizatorzy
Stara Kopalnia nie zwalnia tempa! Praca wre niemal przez cały grudzień!

Fabryka świętego Mikołaja, Rodzinna Niedziela, bajtel w kopalni, czy (przed)świąteczny seans filmowy. To tylko niektóre grudniowe propozycje Starej Kopalni w Wałbrzychu na pozostałe dni roku.

Po Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka 2021, czy fenomenalnym koncercie Artura Rojka, które to wydarzenia na długo pozostaną w pamięci uczestników - wałbrzyska Stara Kopalnia wcale nie zwalnia tempa przed zbliżającymi się świętami. Ostatni miesiąc roku to bardzo intensywny czas w byłej kopalni węgla.

W związku z wprowadzonymi ograniczeniami mającymi zapobiegać pandemii koronawirusa Stara Kopalnia zmodyfikowała nieco swoją ofertę – tak by było jeszcze bardziej bezpiecznie, ale nie rezygnuje z propozycji dla Państwa.

Od początku grudnia szkolne wycieczki przemieszczają się po kopalnianych zakamarkach ze świątecznymi skarpetami szukając ukrytych skarbów w ramach zajęć Ukryta Farbyka Świętego Mikołaja. Oprócz zwiedzania z przewodnikiem, w ofercie uczestnicy mają również zaplanowane zajęcia w Centrum Ceramiki Unikatowej gdzie wykonują własnoręczne świąteczne ozdoby.

Co tydzień instytucja zaprasza na świąteczne środy – rodzinne zajęcia w Centrum Ceramiki Unikatowej, na których pod okiem instruktora można wykonać własnoręczne, wyjątkowe ozdoby świąteczne, które później ozdobią Państwa dom. Zajęcia są płatne, ale pozostaje po nich wspaniała osobiście wykonana pamiątka. Zapisy na galeria@starakopalnia.pl lub pod nr tel. 74 667 09 20.

Już w sobotę 18 grudnia kolejny – tym razem świąteczny Bajtel w kopalni! Sensoryczne zajęcia dla rodziców z najmłodszymi dziećmi. Podczas grudniowego spotkania w Galerii Sztuki Współczesnej uczestnicy zobaczą aktualną wystawę a następnie wezmą udział w specjalnie przygotowanych zajęciach rękodzielniczych dla najmłodszych. Warsztaty będą również podsumowaniem uzyskanych umiejętności podczas wcześniejszych tegorocznych edycji. Bilety na wydarzenia są dostępne on -line na stronie www.starakopalnia.pl

Świąteczna Rodzinna Niedziela to wyjątkowa edycja zwiedzania kopalni z animatorem połączona ze świątecznymi warsztatami arystycznymi. Specjalny program dedykowany jest dla rodzin z dziećmi. Podczas specjalnego zwiedzania m.in. poszukiwania ukrytych skarbów św. Mikołaja, przygotowania szklanych lub gipsowych ozdób na choinkę (w zależności od wieku dzieci) oraz przejście najciekawszych kopalnianych zakamarków. To wszystko już w najbliższą niedzielę 19 grudnia.
Również w niedzielę, tego samego dnia Stara Kopalnia wraz z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury zaprasza na specjalny świąteczny pokaz filmowy. “To właśnie miłość” zostanie wyświetlone dla wszystkich chętnych w popołudniową niedzielę o godzinie 18:00. Ze względu na obostrzenia covidowe i wprowadzone limity osób na pokaz obowiązują darmowe wejściówki do odebrania w kawiarni Sztygarówka. Liczba miejsc ograniczona. Zapowiada się naprawdę udana niedziela! Tym bardziej że ten przedświąteczny weekend można rozpocząć już w piątek w rynku. Starą Kopalnię będzie można spotkać na świątecznym jarmarku miejskim przez cały weekend. Oprócz pełnego atrakcji programu, Stara Kopalnia będzie częstować swoimi górniczymi wyrobami. Nie zabraknie regionalnych produktów, świątecznych ozdób wyprodukowanych w kopalni, specjalnej gry z nagrodami czy słynnej gorącej Barbary.

Stara Kopalnia czeka na turystów codziennie od 11 do 18. Ostatnie wejście o godzinie 16.00. . Również w okresie świątecznym górnicy będą pełnić dyżury i czekać na turystów szukających industrialnych wrażeń. Szczegóły godzin zwiedzania, wydarzeń oraz zapisy i bilety na www.starakopalnia.pl

Nadal trwa również akcja promocyjna Kolei Dolnośląskich i Starej Kopalni. Wycieczkę pociągem do kopalni można odbyć całą rodziną płacąc za bilet na przejazd tylko w jedną stronę. Okazując bilety za zwiedzanie Starej Kopalni nie płacić się za bilet powrotny. Szczegóły oferty na stronie www.kolejedolnoslaskie.pl oraz www.starakopalnia.pl

Do 9 stycznia w Galerii Sztuki Współczesnej na terenie kopalni nadal otwarta jest wystawa Zdzisława Jurkiewicza „Zdarzenia” oraz wystawa kamieni i minerałów Dolnego Śląska z kolekcji Kaziemierza Kozakiewicza. Można oglądać je codziennie oprócz Bożego Narodzenia, Wigilii i Nowego Roku.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group