Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3414
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Grzegorz Kaczmarek laureatem konkursu wojewódzkiego "zDolny Ślązaczek"

Czwartek, 27 lutego 2014, 6:25
Aktualizacja: Niedziela, 2 marca 2014, 8:17
Autor: opr.red.
Region: Grzegorz Kaczmarek laureatem konkursu wojewódzkiego "zDolny Ślązaczek"
Fot. użyczone
Grzegorz Kaczmarek, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Świebodzicach, jest jednym z najzdolniejszych młodych ludzi w mieście. Zdobył tytuł laureata konkursu wojewódzkiego "zDolny Ślązaczek", pokonując kolegów z całego regionu.

Zdolny Ślązaczek jest prestiżowym konkursem interdyscyplinarnym, wymagającym od uczestników popisania się umiejętnościami z zakresu wszystkich przedmiotów, których uczą się w szkole podstawowej. Należy łączyć wiedzę, kojarzyć fakty, popisać się umiejętnością rozwiązywania trudnych złożonych problemów. Rywalizacja składa się z kilku etapów.

W etapie wojewódzkim we Wrocławiu pojawiło się 85 najlepszych uczniów z całego regionu. Finał konkursu składał się z dwóch części: I - pisemnej i II - ustnej. Pisemne zadania, które rozwiązywali, nie były łatwe. Grzegorz podczas tej części konkursu świetnie radził sobie ze skomplikowanymi zadaniami matematycznymi, musiał też wykazać się wiedzę z gramatyki języka polskiego, napisać wywiad z bohaterem lektury, odpowiadać na pytania z dziedziny przyrody i historii.

7 lutego finaliści mieli do wykonania ostatnie konkursowe zadanie. Polegało ono na przedstawieniu prezentacji multimedialnej na dowolnie wybrany temat. Każdy uczestnik miał do dyspozycji 10 minut autoprezentacji oraz 5 minut rozmowy z komisją.

Tutaj Grzegorz Kaczmarek mógł się popisać swoimi szerokimi zainteresowaniami, a są one naprawdę wszechstronne. To zarówno przedmioty matematyczne, jak i przyrodnicze, historyczne czy humanistyczno- artystyczne - Grześ jest członkiem szkolnego koła teatralnego i bierze udział w wielu przedstawieniach wokalno-muzycznych, występuje też z zespołem tańca narodowego i estradowego "Krąg".

Dlatego w prezentacji Grzegorz opowiedział po prostu o swoich pasjach, o miłości do muzyki, poprzez taniec i grę na gitarze. Prezentację zakończył jedną ze swoich ulubionych piosenek, która była swego rodzaju podsumowaniem wystąpienia. Komisja musiała być pod wrażeniem wystąpienia szóstoklasisty, bo nagrodziła Grzegorza brawami i oceniła bardzo wysoko, gdyż uzyskał maksymalną ilość punków. Dzięki temu uczeń jest zwolniony z obowiązku pisania sprawdzianu po szóstej klasie i tym samym jest pierwszym tegorocznym szóstoklasistą, który uzyskał z niego 40 pkt., bo taka jest główna nagroda tego konkursu. Rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się w kwietniu na uroczystej Gali Laureatów we Wrocławiu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group