W ostatni weekend wakacji, 30–31 sierpnia, Stado Ogierów Książ w Wałbrzychu stanie się areną niezwykłego widowiska – XXVII edycji Jeździeckich Mistrzostw Gwiazd Art Cup. Po raz pierwszy to prestiżowe wydarzenie zawita do serca Dolnego Śląska a na miejscu zobaczymy takich aktorów i artystów, jak: Sonia Bohosiewicz, Janusz Chabior, Daniel Olbrychski, Andrzej Grabowski, Tomasz Oświeciński, Jacek Rozenek, Marek Siudym, Karolina Wajda, Piotr Stramowski, Emilia Krakowska, Marek Torzewski i wielu innych.
ArtCup – Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd – to unikalne wydarzenie sportowo-kulturalne, na którym już od 27 lat spotykamy znanych artystów, aktorów i muzyków rywalizujących w czterech dyscyplinach jeździeckich.
Publiczność czekają nie tylko emocje sportowe, ale i pokazy koni fryzyjskich, występy jeździeckie, spotkania z aktorami oraz artystyczne niespodzianki. Kulminacją pierwszego dnia będzie benefis Daniela Olbrychskiego, który w sobotni wieczór odbędzie się na scenie pod Zamkiem Książ.
„Art Cup to impreza, która od ponad ćwierć wieku łączy gwiazdy i konie” - mówi pomysłodawczyni imprezy, Katarzyna Dowbor. Jak sama podkreśla: “Konie to moja wielka pasja, moja wielka miłość od ponad 50 lat. Uczą nas cierpliwości, lojalności i wrażliwości. Koń rozpoznaje właściciela po głosie, wyczuwa jego nastrój i towarzyszy mu do końca”.
Tegoroczna edycja Art Cup w Stadzie Ogierów Książ to gwarancja niezapomnianych chwil dla każdego – od sportowych emocji po wyjątkowe spotkania ze znanymi gwiazdami polskiej sceny i estrady. To weekend, który zwieńczy lato niezwykłymi wrażeniami.
Kiedy: 30–31 sierpnia 2025
Gdzie: Stado Ogierów Książ, Wałbrzych
Więcej informacji na: www.artcup.pl
Kontakt dla mediów: diana@kjlewada.pl