Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 1756
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Halina Szymiec–Raczyńska krytykuje ustawę Solidarnej Polski

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 18 października 2012, 16:39
Aktualizacja: Sobota, 20 października 2012, 8:55
Autor: PAW
Fot. PAW
Dziś z dziennikarzami lokalnych mediów spotkała się posłanka Halina Szymiec–Raczyńska z Ruchu Palikota. Tematem spotkania było odrzucenie projektu ustawy Ruchu Palikota o świadomym rodzicielstwie i skierowaniu do dalszych prac projektu Solidarnej Polski.

- Nie jest moją intencją bezrefleksyjna obrona aborcji – mówi Halina Szymiec-Raczyńska. – Jako ginekolog-położna, doświadczam sytuacji, których wielopłaszczyznowość nie pozwala mi na ferowanie wyroków z lekkością właściwą większej części parlamentarzystów.

Ruch Palikota w swoim projekcie ustawy proponował m.in. zwiększoną edukację seksualną w szkołach w wymiarze minimum jednej godziny lekcyjnej tygodniowo, czy też refundację antykoncepcji.
- By podziemie aborcyjne się nie rozrastało orężem w tej walce nie może być tylko kodeks karny, ale również edukacja – uważa Halina Szymiec-Raczyńska.

Halina Szymiec-Raczyńska zaprezentowała również „listę wałbrzyskich talibów”, na której znaleźli się posłowie Ziemi Wałbrzyskiej, którzy poparli projekt Solidarnej Polski zabraniający przerywać ciążę w przypadkach, gdy płód jest upośledzony. Na tej liście znaleźli się: Anna Zalewska z Prawa i Sprawiedliwości, Andrzej Dąbrowski z Solidarnej Polski oraz Tomasz Smolarz z Platformy Obywatelskiej.

Według posłanki Ruchu Palikota, projekt ustawy Solidarnej Polski jest szkodliwy dla kobiet.
- Lekarze boją się podejmować trudnych decyzji. Nie zlecają żadnych badań w obawie o uszkodzenie płodu, a często efekty zaniechania przeprowadzenia takich badań powodują opłakane skutki, bowiem cierpią rodzice i ich dzieci, a kobiety niejednokrotnie pozostają same, bez wsparcia partnera i Państwa – mówi Halina Szymiec-Raczyńska.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group