Piątek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 2712
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Hallo Aktywni 60+ czyli wymiana międzynarodowych doświadczeń z myślą o Seniorach

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 21 lutego 2019, 11:34
Aktualizacja: 12:57
Autor: red
Fot. użyczone
Gmina Wałbrzych przystąpiła do realizacji projektu pn. „Halo Aktywni 60+”, który otrzymał dofinansowanie ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020. Liderem projektu jest Centrum Doradztwa Strategicznego w Krakowie.

Głównym celem projektu jest stworzenie, dostosowanego do polskich uwarunkowań, modelu uruchamiania innowacyjnych form aktywizacji mieszkańców obszaru rewitalizacji w wieku 60+ w oparciu o doświadczenia krajów z regionu bałtyckiego („Let us be active!”).

Obecnie dwuosobowa delegacja z Wałbrzycha wraz z przedstawicielami miasta Rybnik i Bytom biorą udział w wizycie studyjnej w Rydze. Justyna Pichowicz – kierownik biura Rewitalizacji i Planowania Przestrzennego oraz przedstawicielka wałbrzyskich seniorów – Wanda Radłowska – prezes Stowarzyszenia „Radość Życia” - zapoznają się z zrealizowanym 3 lata temu w stolicy Łotwy projektem wsparcia osób dojrzałych, dzięki któremu powstał punkt call center prowadzony przez Seniorów dla Seniorów. Podobne rozwiązanie planowane jest do wdrożenia w Wałbrzychu pod koniec tego roku. Po zapoznaniu się z rozwiązaniami ryskimi, Biuro Rewitalizacji będzie pracować z wałbrzyskim Seniorami, aby stworzyć rozwiązanie jak najbardziej odpowiadające ich potrzebom. Centrum call center w Rydze działa przez pięć dni w tygodniu, gdzie co dzień 3 wolontariuszy jest do dyspozycji starszych mieszkańców, którzy mogą dowiedzieć się ważnych dla siebie informacji, porozmawiać o swoich potrzebach. W kwietniu spodziewamy się rewizyty łotewskich urzędników w polskich miastach.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
44%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Senior 21-02-2019 18:10
Praca do 65 roku życia więc jak tu nie być aktywnym?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group