Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2147
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Harcerze z Podzamcza na zimowisku w Rzeczce

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 18 lutego 2017, 9:12
Aktualizacja: 9:18
Autor: red
Fot. organizatorzy
W dniach 11–15 lutego odbyło się zimowisko drużyn harcerskich w Rzeczce.

W zimowisku uczestniczyło 47 harcerzy z kilku wałbrzyskich szkół: Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21, Publicznego Gimnazjum nr oraz Zespołu Szkół Fundacji - Szkoła Gminna Menadżersko - Księgowa.

W wyjeździe brali udział harcerze z 112 Wałbrzyskiej Drużyny Harcerskiej "Awaria", 154 Wałbrzyskiej Drużyny Starszoharcerskiej "Usterka" oraz Wałbrzyskiej Drużyny Harcerskiej "Merkury". Opiekę nad harcerzami sprawowali: Artur Marlinga - kierownik wypoczynku, instruktor harcerski, nauczyciel w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6; Izabella Kukułka – nauczycielka z tej samej szkoły oraz Aleksandra Dziurla i Agnieszka Drąg, które są czynnymi harcerkami – instruktorami Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej.

Tematem przewodnim zimowiska były Gwiezdne Wojny - kultowa seria filmów w reżyserii George Lucasa. Harcerze mieli okazję spotkać się z Obi Wan Kenobi, księżniczką Laia czy Anakina Skywalkera ( Darth Vader). Członkowie 154 WDS "Usterka" w ramach zajęć na zimowisku przygotowywali film na 47. Rajd Arsenał, który odbędzie się w marcu w Warszawie.

W niedzielę, 12 lutego, Harcerską Mszę Świętą odprawił ks. phm. Daniel Rydz - Kapelan Chorągwi Dolnośląskiej ZHP, a w poniedziałkowy wieczór w sali świetlicowej miało miejsce wspólne świecowisko poświęcone Dniu Myśli Braterskiej przygotowane przez pwd. Aleksandrę Dziurlę.

Harcerze, prócz zajęć tematycznych, mieli zapewnione atrakcje. Dzięki uprzejmości Burmistrza Głuszycy Romana Głoda i Prezesa Podziemnego Miasta Osówka Zdzisława Łazanowskiego, harcerze odwiedzili Osówkę na trasie ekstremalnej. Wycieczka ta byłaby niemożliwa do zorganizowania bez pomocy Posłanki na Sejm RP Agnieszki Kołacz - Leszczyńskiej.

Nie obyło się również bez wizyt na stoku. Bardzo dużą atrakcją cieszyły się zjazdy dzieci i młodzieży na sankach.
14 lutego na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Rzeczce harcerze zorganizowali wielkie ognisko, na które zostali zaproszeni rodzice uczestników zimowiska i przyjaciele drużyn. Uczestnicy zimowiska prezentowali zabawne scenki, piosenki i zabawy, które utkwiły im z wydarzeń na zimowisku.

Spotkanie zakończyło się wspólnym kręgiem. Podziękowania za wspólne zimowisko złożył komendant zimowiska pwd. Artur Marlinga jednocześnie dziękując za całoroczną współpracę i pomoc wszystkim rodzicom harcerzy z podzamczańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~aaaa 18-02-2017 22:11
Grzyba nadal ciągnie do dzieci xD

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group