Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 2836
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Hotele dla owadów

Wtorek, 16 czerwca 2020, 6:49
Aktualizacja: Środa, 17 czerwca 2020, 9:22
Autor: red
Wałbrzych: Hotele dla owadów
Fot. użyczone
„Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni ziemi, to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia. Nie będzie pszczół, to nie będzie zapylania, nie będzie zapylania, nie będzie roślin, nie będzie roślin, to nie będzie zwierząt” powiedział Albert Einstein. Tezę tę należy rozwinąć nie tylko o pszczoły, ale inne owady zapylające kwiaty.

Biuro Infrastruktury i Nieruchomości Urzędu Miejskiego w ramach prowadzonych akcji ekologicznych oraz edukacyjnych dla mieszkańców Wałbrzycha zakupiło 50 hoteli dla owadów. Owadzie hoteliki są ciekawym i ładnym, a przy tym naturalnym elementem dekoracyjnym. Zostaną ustawione na terenach zielonych instytucji miejskich w tym wałbrzyskich szkołach.

Postęp cywilizacyjny powoduje, że owady mają coraz mniej miejsc, na zbudowanie dla siebie bezpiecznych schronień, a my zapewniamy im wygodne hoteliki, które będą pełnić także funkcję edukacyjną: poszerzać wiedzę na temat znaczenia owadów w życiu człowieka, przyczyniać się do ich przetrwania i walczyć z degradacją środowiska. Każdy hotelik składa się z kilku apartamentów. Każdy urządzony innymi meblami, aby zwabić różne gatunki gości. „Mebelki” powstają tylko z naturalnych materiałów. To odpowiednio nawiercone gałęzie, puste w środku łodygi, pędy bambusa, rurki trzcinowe, słoma.

Twoja reakcja na artykuł?

2
20%
Cieszy
8
80%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group