Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 2513
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: I Konkurs Plastyczny „Anioł Hospicjum”

Czwartek, 26 marca 2015, 12:33
Aktualizacja: 13:04
Autor: opr.red.
Wałbrzych: I Konkurs Plastyczny „Anioł Hospicjum”
Fot. organizatorzy
Przyleciało mnóstwo aniołów – tak naprędce można podsumować I Konkurs Plastyczny „Anioł Hospicjum” ogłoszony przez Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej, Oddział w Wałbrzychu do udziału w którym zaproszono dzieci przedszkolne oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Wałbrzycha i powiatu. Pomysł spotkał się z bardzo szerokim odzewem.

Głównym jego pomysłodawcą i organizatorem jest – Hospicjum Stacjonarne im. Jana Pawła II przy ul. Krasińskiego w Wałbrzychu. Celem konkursu, obok możliwości prezentacji prac dzieci i młodzieży uzdolnionej plastycznie, jest popularyzacja tematyki hospicyjnej, a co za tym idzie zwrócenie uwagi dzieciom od wczesnego wieku i młodzieży szkolnej na potrzebę niesienia pomocy osobom ciężko chorym, które potrzebują tej opieki.

- Jako organizatorzy jesteśmy pod wielkim wrażeniem ilości prac, których na nasz konkurs napłynęło aż 500 - zauważa Renata Wierzbicka prezes Zarządu Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej. Poza wskazaniem tematu - konkursowy regulamin praktycznie niczego nie narzucał młodym artystom. Przyjmowane były prace w technikach dowolnych, stąd tak duża ich różnorodność: od rzeźb, poprzez płaskorzeźbę, rysunki wykonane farbami i kredkami - po kolaże. - Cieszymy się również z bardzo wysokiego poziomu tego konkursu. Każdy z autorów widzi bowiem tego „Anioła Hospicjum” na swój sposób i dla każdego jest on inny – podkreśla Renata Wierzbicka.

Jury konkursu obradowało w siedzibie Hospicjum Jana Pawła II w dniach 15-18 marca. Prace były oceniane według technik plastycznych i w kategoriach wiekowych. Werdykt ustanowli: przewodnicząca Agnieszka Hundert-Warzyniak - architekt wnętrz, plastyk i członkowie: Danuta Orska – malarka i pisarka, Marek Karolczak – członek Zarządu PTOP pielęgniarz, Renata Wierzbicka prezes Zarządu PTOP , Oddziału w Wałbrzychu, Ryszard Wyszyński fotoreporter, Gabriela Wierzbicka studentka, wolontariusz hospicjum. W konkursie przewidziano nagrody rzeczowe i dyplomy. Uroczyste zakończenie konkursu oraz ogłoszenie wyników odbędzie się 31 marca o godz. 13.00 w siedzibie hospicjum.

Najważniejsza część konkursowego plonu zostanie pokazana na wystawie, która jest uzgadniana.

- Nie możemy nie podzielić się pięknem prac przygotowanych na ten konkurs wśród szerokiego grona mieszkańców Wałbrzycha, bo anioły są naprawdę niesamowite i każdy inny - podkreślają organizatorzy- Część zapewne też trafi w przyszłości na licytację i zasili konto hospicjum.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group