Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4760
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: I on i ona się nie popisali

Środa, 14 września 2022, 7:33
Autor: red
Wałbrzych: I on i ona się nie popisali
Fot. KMP Wałbrzych
30–letni mieszkaniec naszego miasta trafił w ręce wałbrzyskich policjantów, po tym jak dokonał uszkodzenia lusterek w trzech zaparkowanych na Sobięcinie samochodach.

Wałbrzyscy policjanci w minioną sobotę w nocy otrzymali informację o tym, że jeden z idących ul. Kresową mężczyzn dewastuje zaparkowane samochody. Funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy oraz drugiego komisariatu niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa nietrzeźwego 30-latka. Mężczyzna miał 1,31 promila alkoholu w organizmie. Podczas wykonanych oględzin okazało się, że uszkodzeniu uległy trzy pojazdy, w których agresywny wałbrzyszanin zniszczył boczne lusterka.

Podczas interwencji zatrzymana jednak została jeszcze 25-latka – partnerka podejrzanego. Kobieta była bardzo agresywna. Znieważyła słowami uznanymi za obelżywe biorącą udział w interwencji policjantkę, a także naruszyła jej nietykalność cielesną poprzez szarpanie za mundur i kopnięcia nogą. Badanie wykazało, że 25-latka również była pijana. Wydmuchała 2,24 promila alkoholu.

Oboje zatrzymani trafili do policyjnych cel w wałbrzyskiej komendzie. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. W trakcie czynności procesowych, jak to bywa w takich sytuacjach, tłumaczyli się nadmiarem spożytego alkoholu. Nie będzie to jednak okoliczność łagodząca dla sądu. Za zniszczenie mienia mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Kobieta za znieważenie funkcjonariuszki oraz naruszenie jej nietykalności cielesnej może trafić za kraty więzienia na 3 lata.

Twoja reakcja na artykuł?

4
29%
Cieszy
2
14%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
1
7%
Złości
5
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group