Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 4178
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: I Regionalny Konkurs Plastyczny „Kartka z wakacji” za nami

Poniedziałek, 18 września 2017, 13:48
Aktualizacja: 14:06
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: I Regionalny Konkurs Plastyczny „Kartka z wakacji” za nami
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Ośrodku Społeczno–Kulturalnym przy Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" w Wałbrzychu odbył się wernisaż wystawy nagrodzonych prac i wręczenie nagród laureatom I Regionalnego Konkursu Plastycznego "Kartka z wakacji".

Konkurs skierowany był do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z Miasta Wałbrzycha, oraz z powiatu wałbrzyskiego, świdnickiego, ząbkowickiego i dzierżoniowskiego. Głównym celem konkursu było rozwijanie twórczej wyobraźni dzieci i umiejętności wyrażania swoich uczuć w formie prac plastycznych, rozwijanie umiejętności stosowania różnych technik plastycznych i aktywizacja dzieci podczas wakacji.

Na konkurs wpłynęło blisko 400 prac plastycznych. Technika wykonania prac była dowolna. Jury, na którego czele stała Barbara Malinowska, wybierało najlepsze prace w 3 kategoriach. Kategoria I przeznaczona była dla przedszkolaków i dzieci do lat 6, kategoria II dla uczniów klas I-III a kategoria III dla uczniów klas IV-VII.

W kategorii przedszkolaków i dzieci do lat 6 I miejsce zajęła Alicja Liberadzka z Przedszkola Niepublicznego „Agatka” w Wałbrzychu, miejsce II Hanna Romańska, również z PN „Agatka” a miejsce III ex aequo Jagoda Miśkiewicz - PN „Agatka” i Piotr Buczkowski z PSP nr 21 w Wałbrzychu. W tej kategorii Jury przyznało również 8 wyróżnień, które otrzymali: Nadia Kosoń, Amelia Baranowska, Aleksandra Wiśniewska, Anna Musielska, Jakub Fąfara, Katarzyna Jabłońska, Marta Mroczek i Maja Żywczak.

W kategorii uczniów klas I-III I miejsce zajęła Amelia Jennings ze Szkoły Podstawowej w Szczawnie- Zdroju, miejsce II Klaudia Pużańska - Centrum Aktywności Lokalnej Świetlica „Calineczka” w Wałbrzychu, a miejsce III Michał Skowroński z PSP w Kowalowej. W tej kategorii wyróżnieni zostali: Mateusz Zając, Gracjan Pałka, Lena Czapiga, Urszula Didyk, Wiktoria Sowińska, Barbara Ławniczak, Wiktoria Plizga i Daria Mnisz.

W kategorii uczniów klas IV-VII I miejsce zajęła Maja Gąszczak - OSK SM „PODZAMCZE”, a miejsce II ex aequo Hanna Drzygała z PSP w Głuszycy, Blanka Maj z OSK SM „PODZAMCZE” i Barbara Turków, również z OSK SM „PODZAMCZE”. Wyróżnieni zostali: Mikołaj Gancarz, Paweł Jagodziński, Izabela Zielińska, Nikola Aftyka i Milena Maryniak.

Organizatorami I Regionalnego Konkursu Plastycznego "Kartka z wakacji" byli wałbrzyscy parlamentarzyści - Katarzyna Mrzygłocka - Poseł na Sejm RP i Wiesław Kilian - Senator RP.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group